787 682 912 fdr@ciosl.pl

Zapraszamy na cykl “Ciekawe podróże naszych Mieszkańców”. 🙂 ⛺️🗻🏜🏝🏖🏞

⛱Dzisiaj śladami pani Joli odwiedzimy Skopje stolicę Macedonii.

⛱Zobaczcie co pisze do nas pani Jola w e-mailu o tym pięknym miejscu:

“W 2019r. miałam okazję odwiedzić Macedonię Północną. Jednym z przystanków w podróży była stolica tego państwa-Skopje. Miasto w 1963r. dotknęło trzęsienie ziemi, które zniszczyło prawie 80 % zabudowy. Centrum miasta jest nowe,bogate w budynki stylizowane na starożytność, pełne monumentalnych pomników nawiązujących do zamierzchłych czasów. Centralne miejsce stolicy to Plac Macedonia z pomnikiem Aleksandra Wielkiego, symbolem miasta jest Kamienny Most z czasów osmańskich. W Skopje urodziła się Matka Teresa z Kalkuty. Osobiście uwielbiam poczuć smak orientu. Pewnie dlatego podobała mi się Czarsjia – turecka dzielnica handlowa pełna warsztatów , sklepików i restauracyjek. Na zachód od dzielnicy bazarowej rozciąga się wzgórze z twierdzą (Kale). Mam nadzieję , że chociaż w części moje zdjęcia pokazują klimat Skopje.”

⛱ Wspaniała recenzja i zachęta do zaplanowania wyjazdów na czas, gdy będziemy już mogli bezpiecznie podróżować. 🙂 Dziękujemy serdecznie!

⛱Obiecujemy, że już wkrótce zabierzemy Was w kolejną podróż do miejsc polecanych przez nasze Mieszkanki i Mieszkańców! 😀
Odtwarzacz video

Wolny od wirusów. www.avast.com