787 682 912 fdr@ciosl.pl

#DOSLPółnoc
Dzisiaj w ramach cyklu zajęć manualnych pn. ,,Kreatywnie razem z DOSL Północ” zaprezentujemy jak wykonać ozdobne pompony. Pompony wykonane z włóczki to uniwersalna ozdoba, którą możecie wykorzystać jako breloczek do kluczy, ozdobę do wazonu czy ubrań np. czapki lub swetra. Pomysłów jest bardzo wiele. Wykonanie takich pomponów jest bardzo proste!

Co będzie Wam do tego potrzebne:
kolorowa włóczka,
karta z bloku technicznego,
nożyczki,
wykałaczki,
klej.

Wykonanie:
W pierwszej kolejności odrysowujemy na kartce z brystolu dwa takie same koła ( w środku koła jedno mniejsze kółko tak, aby przypominało oponę).
Średnica koła jest zależna od tego jaki duży pompon chcecie wykonać, im większy pompon tym większa średnica.

Następnie składamy dwa wycięte kółka razem i owijamy włóczką (patrz obrazek nr 2) im więcej włóczki, tym wasz pompon będzie bardziej puszysty i okazały.
Kolejno owiniętą włóczkę przecinamy bardzo powoli wzdłuż zewnętrznej krawędzi pomiędzy złożonymi kółkami (patrz obrazek nr 3).
W następnej kolejności związujemy pompon kawałkiem włóczki pomiędzy kółkami i usuwamy je ( patrz obrazek nr 4).
Formujemy pompon i doklejamy kawałek włóczki jako zawieszkę (patrz obrazek nr 5).
Jeżeli chcemy wykorzystać pompon jako ozdobę do wazonu, bukietów, stroików itp. przyklejamy pompon do wykałaczki (patrz obrazek nr 6). Gotowe!

Drogie Mieszkanki i Mieszkańcy jeżeli jesteście miłośnikami prac manualnych, macie swoje pomysły – jak w sposób łatwy a zarazem kreatywny ozdobić samodzielnie wnętrza mieszkania – podzielcie się z DOSL Północ. Zapraszamy do kontaktu z animatorem lokalnym:
tel. 572-376-688. Z przyjemnością zaprezentujemy je w kolejnym wydaniu cyklu pn. ,,Kreatywnie razem z DOSL Północ”.

# zostajemywkontakie