787 682 912 fdr@ciosl.pl

#DOSLBłeszno

Czy rozwój osobisty to droga do sukcesu? Tak!
Poznaj siebie, a zapanujesz nad swoim życiem.

Dziś zastanowimy się nad pojęciem rozwoju duchowego, które ściśle związane jest z rozwojem osobistym. W obu przypadkach jest to zmiana, przejście z punktu A do punktu B, przy zachowaniu progresu.

Określenie ,,osobisty” odnosi się do człowieka, ciała, umiejętności. Natomiast rozwój duchowy jest dedykowany wyższym odczuciom.

Dlatego to właśnie on odpowiada za motywację i determinację do poprawiania swoich umiejętności. Idąc dalej tym tokiem rozumowania, możemy zauważyć, że rozwój osobisty jest nauką o naturze człowieka. Pokazuje nam to zgłębianie pojęć psychologicznych w zakresie zachowań człowieka.

Skłonność do rozwijania swojego ciała i ducha zależy od indywidualnych uwarunkowań każdego z nas, dlatego praca na własnym umyśle jest ważna, aby sprostać celom rozwojowym.

Paliwem dla naszego ciała jest energia. Podobnie jest z umysłem. Inne jest tylko źródło pozyskiwania tej energii. Dla naszego umysłu energią – źródłem duchowym są nasze odczucia i emocje towarzyszące człowiekowi przez całe życie.

Przykładem może być np. spożywanie posiłku. Zawarte w posiłku witaminy, białko, tłuszcze przerabiamy na energię dla ciała. Jeżeli nasz posiłek nam smakuje, przygotowaliśmy go sami i jesteśmy z niego zadowoleni to otaczająca nas aura (emocje) są pozytywne i to właśnie nimi ,,ładuje” się nasza dusza.

Dlatego już od dłuższego czasu rygorystyczne diety są zastępowane przyjemnymi metodami powolnego odchudzania. Strata energii duchowej podczas odchudzania uniemożliwiała wielu osobom, osiągniecie założonych efektów, a ich psychika bardzo na tym cierpiała.

Utrata zarówno energii fizycznej jak i energii duchowej jest poważnym zagrożeniem dla funkcjonowania człowieka, dlatego należy dbać o obie. W artykule poniżej znajdziemy więcej przykładów i rad dotyczących rozwoju osobistego. Należy jednak pamiętać, że to od nas zależy czy uda nam się dotrzeć do punktu B, a samo przeczytanie nic nam nie da.

https://studiumzycia.pl/rozwoj-osobisty-i-duchowy/