787 682 912 fdr@ciosl.pl

#DOSLPółnoc
Aktywność fizyczna w domu to idealny sposób na podtrzymanie formy szczególnie w obecnym czasie. Wystarczy tylko poświęcić chwilę kilka razy w tygodniu i wykonać trening we własnym mieszkaniu! Bez żadnych wymówek ,,nie chcę mi się”, ,,zrobię to jutro”, ,,nie mam odpowiedniego sprzętu” itp.

Dzisiaj w DOSL Północ zaprezentujemy kilka prostych ćwiczeń, które bez problemu możecie wykonać we własnych czterech ścianach, wspólnie z całą rodziną.
Pamiętajcie, że w DOSL Północ łączymy przyjemne z pożytecznym.
Dzisiejszy cykl ,,Mamo, tato rusz się!” zaczynamy od wspólnego poranka czyli rodzinnej rozgrzewki, która doda energii na cały dzień zarówno Wam jak i Waszym dzieciom.
Dzięki takim rytuałom od najmłodszych lat rozwijamy sprawność ruchową dziecka, która nie tylko ma wpływ na jego kondycję, ale przede wszystkim na rozwój umysłowy.
,,Mamo, Tato rusz się!” Zaczynamy! Do działa drodzy rodzice Pamiętajcie! Przykład idzie z góry!

Ćwiczenie pierwsze to wszystkim bardzo dobrze znane ,,pajacyki” 3×10 powtórzeń. To idealne ćwiczenie, które jednocześnie angażuje do pracy ręce, plecy oraz nogi. Kto z nas nie pamięta tego ćwiczenia z lekcji wychowania fizycznego !
Ćwiczenie drugie to przysiady , które rozwijają całe ciało 3×10 powtórzeń. Dzięki niemu dolne partie ciała staną się idealnie zgrabne. A dzieciom to ćwiczenie pomoże wykształcić równowagę.
Ćwiczenie trzecie to krążenia – zaczynamy od kostek, kolejno kolana, następnie biodra, nadgarstki na na koniec krążenia szyi. Każda z partii 1×10 powtórzeń.
Waszą rodzinną rozgrzewkę zakończy ćwiczenie czwarte czyli trucht w miejscu. To ćwiczenie zwiększy efektywność organizmu na cały dzień. Ćwiczenie to wykonujemy przez 3 minuty.

Tak miło i aktywnie rozpoczęty dzień nie może się nie udać
Pamiętajcie jednak, że warto przed przystąpieniem do aktywności fizycznej skonsultować się z lekarzem lub fizjoterapeutą i dostosować rodzaj oraz intensywność treningu do stanu zdrowia. Zapraszamy na kolejny cykl, z którego dowiecie się jak zachęcić dziecko do aktywności fizycznej poprzez zabawę !
To już wkrótce śledźcie nas uważnie.

#zostajemywkontakcie