787 682 912 fdr@ciosl.pl

Dzisiaj z cyklu “Komputer od podstaw” przypominamy o możliwościach jakie daje nam internet.

Przeglądanie stron? Nie tylko!

✅ 👨🏿‍💻 Internet wykorzystywany we właściwy sposób może być źródłem cennej wiedzy i bezpiecznej rozrywki!

✅👨🏿‍💻 Internet może przysłużyć się do nauki on-line – znajdziesz w nim szeroki wybór programów edukacyjnych.

🔹Edukacyjne quizy i gry wspomagają naukę przedmiotów szkolnych.

✅👨🏿‍💻 Internet możesz wykorzystać do nauki języków obcych.✅👨🏿‍💻 Cyfrowa biblioteka to kolejny ciekawy zasób online.

🔹Znajdziesz wiele serwisów, które udostępniają darmowe i w pełni legalne cyfrowe książki.

✅👨🏿‍💻 Jeżeli szukasz pracy przez internet masz dostęp do bazy ogłoszeń, możesz skorzystać z ustawień dzięki, którym na twoją skrzynkę pocztową otrzymasz interesujące Cię oferty pracy.

✅👨🏿‍💻Jeżeli chcesz zrobić zakupy nie musisz wychodzić z domu – masz ogromny wybór sklepów internetowych z dowolnym asortymentem.

✅👨🏿‍💻Przez internet masz możliwość porozmawiać z drugą osobą za pomocą dostępnych komunikatorów, które coraz częściej pomagają także w pracy.

✅👨🏿‍💻Dzięki internetowi mobilnemu zawsze masz dostęp do mapy i nawigacji, dzięki czemu podróż staje się łatwa i bezpieczna.

✅👨🏿‍💻W prosty sposób możesz wypełnić i wysłać wniosek PIT. Dzięki złożeniu PIT-a przez Internet unikniesz długiego stania w kolejce w Urzędzie Skarbowym.

✅Korzystanie z konta bankowego przez Internet pozwala nam zaoszczędzić pieniądze na przelewach oraz czas na dojechaniu do banku i staniu w kolejkach.

✅👨🏿‍💻Internet to miejsce, w którym każdy może znaleźć niemal każdą informację, a jednocześnie zamieścić ogromną ilość treści.

✅❗️To źródło ogromnej wiedzy należy jednak pamiętać o zasadach bezpieczeństwa z którymi zapoznamy Was już w kolejnym cyklu❗️Jeżeli macie jeszcze obawy związane z wykorzystywaniem internetu w celu ułatwienia codziennych czynności bądź nie czujecie się pewni w jego użytkowaniu – zapraszamy do kontaktu z naszym animatorem na indywidualne konsultacje dotyczące tego zagadnienia.

☎️📞 tel. 572-376-688.

#zostajemywkontakcie #razemalezdalnie