787 682 912 fdr@ciosl.pl

DOSL Północ

Organizacja prowadząca DOSL:

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W CZĘSTOCHOWIE
ul. Czecha 21, 42-224 Częstochowa | tel. 572 376 688

W ramach DOSL Północ realizujemy wiele form wsparcia. Zapraszamy osoby w rożnym wieku a naszym głównym celem jest aktywizacja społeczno-zawodowa, wsparcie dla osób wykluczonych oraz zagrożonych wykluczeniem społecznym, a także integracja społeczności lokalnej i włączenie jej w życie dzielnicy.

DOSL Północ to miejsce, które oferuje zajęcia indywidualne i grupowe, warsztaty tematyczne oraz integracyjne, spotkania okolicznościowe i wiele innych aktywności. Ich dobór jest uzależniony od potrzeb uczestników. To miejsce dla Mieszkanek i Mieszkańców dzielnicy
i przez nich współtworzone. W DOSL Północ można miło i aktywnie spędzić czas, poznać wiele ciekawych osób i wraz z nimi działać na rzecz społeczności lokalnej i dzielnicy.

 

Zajęcia w DOSL Północ:

– „Gry planszowe dla wszystkich” (gry dla dzieci , młodzieży i dorosłych-planszowe, towarzyskie, zręcznościowe, logiczne i karciane, które wpływają na rozwój osobisty
i intelektualny naszych mieszkańców)

– „Ping-Pong dla wszystkich” (zajęcia ruchowe podczas których Mieszkanki i Mieszkańcy mają możliwość rozwijać swoje umiejętności gry w tenisa stołowego)

– zajęcia integracyjne „Razem z dziećmi”(zajęcia manualne oraz ruchowe dla dzieci oraz ich opiekunów)

– zajęcia integracyjne „Trening pamięci”(rozwój osobisty, rozwijanie pasji i zainteresowań, ćwiczenia usprawniające intelekt, łamigłówki, kalambury itp)

– trening umiejętności psychospołecznych (tematyka zajęć dostosowana do potrzeb uczestników)

– trening zarządzania własnymi środkami finansowymi (tematyka zajęć dostosowana
do potrzeb uczestników)

– konsultację dla osób poszukujących pracy z doradcą zawodowym(przeglądanie ofert pracy, pomoc w napisaniu dokumentów aplikacyjnych, list motywacyjny, CV, cenne rady dotyczące przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej)

– kawiarenka dla Mieszkanek i Mieszkańców dzielnicy „Poznajemy sąsiadów”(integracja społeczna , omawianie wspólnych celów i działań DOSL Północ oraz spraw dotyczących dzielnicy)

– zajęcia manualne, zręcznościowe, plastyczne

– animator lokalny „Bliżej Mieszkańców” prace na terenie dzielnicy (integracja animatora ze społecznością lokalną dzielnicy, przedstawienie założeń projektu pn. „Częstochowa silna dzielnicami” oraz ofert DOSL Północ)

DOSL PÓŁNOC

ul. Czecha 21, 42-224 Częstochowa

tel. 572 376 688

KALENDARZ

lipiec 2022

pon. wt. śr. czw. pt. sob. niedz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Aktualności

Wspomnienia z DOSL Północ !

Wspomnienia z DOSL Północ !

#DOSLPółnoc Na dobry początek tygodnia trochę wspomnień z działalności Dzielnicowego Ośrodka Społeczności Lokalnej Północ ! Mamy nadzieję , że ten kolaż zdjęć wywoła miłe wspomnienia i uśmiech na Waszych twarzach ! Jeszcze raz wszystkim bardzo dziękujemy za aktywność!...

DOSL Północ. Konsultacje dietetyczne!

DOSL Północ. Konsultacje dietetyczne!

#DOSLPółnoc W DOSL Północ odbyły się kolejne konsultacje dietetyczne w których wzięli udział uczestnicy projektu pn. ,,Częstochowa silna dzielnicami". Tematykę konsultacji dostosowujemy do potrzeb Mieszkanek i Mieszkańców dzielnicy Północ. Konsultacje mają na celu...