787 682 912 fdr@ciosl.pl

DOSL Podjasnogórska

Organizacja prowadząca DOSL:

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W CZĘSTOCHOWIE
ul. Pułaskiego 59/65, 42-217 Częstochowa tel. 572 376 671 |
e – mail:dosl.podjasnogorska@mops.czestochowa.pl

DOSL Podjasnogórska  – Nasi uczestnicy to osoby wymagające wsparcia, pragnące włączyć się do życia zawodowego i społecznego; osoby z niepełnosprawnością, znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, samotne. Większość uczestników stanowią kobiety.

Organizujemy spotkania integracyjne, warsztaty tematyczne, manualno-plastyczne, jogę, treningi np. trening umiejętności psychospołecznych czy trening gospodarowania własnymi środkami finansowymi. Są spotkania z ciekawymi ludźmi, oraz Mieszkańców z Policją czy Strażą Miejską.

Nasi uczestnicy wyróżniają się pasją do kultury i sztuki. Uczęszczamy na wystawy organizowane przez Muzeum Częstochowskie, Regionalny Ośrodek Kultury ul. Ogińskiego 13a, Miejską Galerie Sztuki Al. NMP 64, Gaude Mater. Korzystamy z Kina Seniora w Kinie Studyjnym OKF Iluzja. Organizujemy sobie wspólne wyjścia do Filharmonii Częstochowskiej oraz teatru.

Osobom poszukującym pracy oferujemy staże pracownicze, pomoc doradcy zawodowego (jak napisać dobre CV i list motywacyjny, jak dobrze zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej), mamy dla nich warsztaty , pomoc psychologa. Naszą ofertę kierujemy do osób, które pragną powrócić na rynek pracy – organizujemy dla nich spotkania, oferujemy staże pracownicze.

Wielu spośród naszych uczestników chce dbać o formę więc organizujemy wspólne wyjścia do Parku Lisiniec. Braliśmy już udział w zajęciach jogi i wprowadzimy je wkrótce na stałe.

Mamy również kącik czytelniczy gdzie każdy może pożyczyć sobie książkę lub zostawić książki, które przeczytał dla innych.

Mamy jeszcze wiele propozycji działań realizujemy je na bieżąco a wszystkie one wynikają
z potrzeb naszych uczestników. 

Na stałe do naszego harmonogramu weszły:

  • Kawiarenka czyli spotkania integrujące społeczność lokalną,
  • Spotkania z dzielnicowym, gdzie mieszkańcy na bieżąco są informowani o zagrożeniach,
  • Spotkania z doradcą zawodowym dla osób poszukujących pracy
  • zajęcia manualno-plastyczne
  • Treningi pamięci szczególnie skierowane dla osób starszych,
  • Gry planszowe dla wszystkich są motorem integracji międzypokoleniowej.

DOSL PODJASNOGÓRSKA

ul. Pułaskiego 59/65, 42-217 Częstochowa

tel. 572 376 671

KALENDARZ

listopad 2022

pon. wt. śr. czw. pt. sob. niedz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Aktualności

DOSL Podjasnogórska. Inspirujący artykuł.

DOSL Podjasnogórska. Inspirujący artykuł.

Drodzy Mieszkańcy dzisiaj chcemy Wam zaproponować artykuł pana Sebastiana, twórcy bloga o łapaniu życiowej równowagi - ,,Long road home"! W artykule jest mowa o samotności, w zupełnie innym wydaniu. Na co dzień samotność kojarzy Nam się z czymś bardzo negatywnym,...

DOSL Podjasnogórska. Dzielnicowy labirynt.

DOSL Podjasnogórska. Dzielnicowy labirynt.

Drodzy Mieszkańcy! Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, jak ważne pszczoły są ważne dla naszego ekosystemu. Niedawno posialiśmy specjalnie dla nich łąkę kwiatów miododajnych na terenie dzielnicy! Teraz zachęcamy Was do rozwiązania labiryntu! Chcemy, aby miododajna...