787 682 912 fdr@ciosl.pl

DOSL Gnaszyn-Kawodrza

Organizacja prowadząca DOSL:

STOWARZYSZENIE AKTYWNA CZĘSTOCHOWA


ul. Spółdzielczości 4 A, 42-280 Częstochowa | tel. 793 132 405

 

W DOSL Gnaszyn – Kawodrza (Dzielnicowym Ośrodku Społeczności Lokalnej) prowadzonych jest wiele zajęć tematycznych, będących odpowiedzią na potrzeby mieszkańców dzielnicy, m.in.:

Zajęcia cykliczne – cel edukacyjno-rozwojowy:

 1. WARSZTATY UMIEJĘTNOŚCI PSYCHOSPOŁECZNYCH – są to warsztaty podczas, których każdy ma szanse przyjrzeć się jak na co dzień funkcjonuje z innymi
  i sam ze sobą, i jak wpływa to na jego życie i relacje z ludźmi. Na warsztatach uczestnicy wspólnie poszukują dróg pozytywnej zmiany i ćwiczą niezbędne ku temu  umiejętności.
 2. SZKOŁA BUDŻETU DOMOWEGO – na zajęciach dowiesz się jak dobrze zarządzać swoim domowym budżetem oraz poznasz zagadnienia prawne z zakresu praw konsumenta. Dowiesz się jakie masz prawa i obowiązki oraz nauczysz się bronić przed oszustwami finansowymi.
 3. KURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA POCZĄTKUJĄCYCH – kurs jest skierowany dla osób początkujących, które zaczynają swoją przygodę z językiem obcym w tym przypadku angielskim.
 4. WARSZTATY KOMPUTEROWE DLA POCZĄTKUJĄCYCH – uczestnicy warsztatów uczą się obsługi komputera, poznają zagrożenia, które mogą spotkać ich
  w sieci oraz stawiają pierwsze kroki w portalach społecznościowych.
 5. WARSZTATY ARTYSTYCZNE – na zajęciach uczestnicy zapoznają się z różnymi technikami malarskimi, rzeźbiarskimi i plastycznymi. Uczestnicy rozwijają swoją wyobraźnie i pasje.
 6. KURS SZYBKIEGO CZYTANIA I TECHNIK PAMIĘCIOWYCH – warsztaty poświęcone metodą efektywnej pracy umysłowej, technikach szybkiego czytania, szybkiego uczenia się i technikach pamięciowych.
 7. WARSZTATY DIETETYCZNE – celem zajęć jest kształtowanie świadomości żywieniowej i zdrowego stylu życia. Prowadzone są przez Specjalistkę ds. żywienia, która przekazuje wiedze zarówno teoretyczną, jak i praktyczną (wspólne przygotowywanie posiłków).

 

Zajęcia stałe – cel integracyjny:

 1. PORANNA KAWA Z MIESZKAŃCAMI I MIESZKANKAMI – spotkanie przy kawie i herbacie, na którym mieszkańcy dzielą się swoimi życiowymi historiami i wzajemnie motywują do aktywnego spędzania czasu oraz zgłaszają propozycje zajęć/warsztatów planowanych i realizowanych przez DOSL.
 2. CZWARTKOWE POPOŁUDNIE DLA SENIORÓW – ten czas jest poświęcony aktywnym seniorom, którzy chcą się spotkać i porozmawiać. Na zajęciach często padają świetne pomysły, które następnie realizujemy na dzielnicy.
 3. KONSULTACJE DZIELNICOWE Z ANIMATOREM LOKALNYM – animator spotyka się z mieszkańcami i mieszkankami dzielnicy i rozmawia o najważniejszych sprawach i problemach, które ich dotykają. Przedstawiana jest oferta dotycząca aktywizacji zawodowej i społecznej skierowanej dla mieszkańców dzielnicy
  Gnaszyn-Kawodrza.

 

DODATKOWE ZAJĘCIA:

 1. RÓŻNORODNE WARSZTATY: RĘKODZIEŁA, TWORZENIA KWIATÓW, TOREBEK, ZABAWEK,
 2. WYCIECZKI INTEGRACYJNE NA TERENIE DZIELNICY ORAZ WYJAZDOWE,
 3. KONSULTACJE Z RADNYM DZIELNICY GNASZYN-KAWODRZA,
 4. ZBIÓRKA HARCERZY,
 5. ZEZNANIA PODATKOWE ZA ROK 2019 – KONSULTACJE.

DOSL Gnaszyn-Kawodrza

ul. Spółdzielczości 4 A, 42-280 Częstochowa

tel. 793 132 405

KALENDARZ

lipiec 2022

pon. wt. śr. czw. pt. sob. niedz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Aktualności

Konsultacje żywieniowe

Konsultacje żywieniowe

Zapraszamy na bezpłatną konsultacje żywieniową, podczas której sprawdzimy zawartość masy mięśniowej, wody oraz tkanki kostnej. Dowiemy się jaki jest wiek metaboliczny naszego organizmu, oraz co zrobić by poprawić nasze samopoczucie. Zobaczycie także rewelacyjne...

Wpieramy Klub Honorowych Dawców Krwi

Wpieramy Klub Honorowych Dawców Krwi

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Katowice alarmuje o bardzo niskich stanach krwi w magazynie W związku z panującą epidemią Covid-19 od marca możliwości organizacji zbiórki krwi były mocno ograniczone. Wychodząc naprzeciw potrzebom dołączamy jako...

Rodzinne relacje na wakacje

Rodzinne relacje na wakacje

Rodzinne relacje na wakacje Dziś odwiedziliśmy ALPAKARNIE, która znajduję się w Poczesnej. Dzieci i nasi opiekunowie pod okiem Animatora obcowali z tamtejszymi zwierzętami, jak widać na zdjęciach każdy był zafascynowany. Poznali ciekawe informacje na temat alpak i...