787 682 912 fdr@ciosl.pl

#DOSLBłeszno
Drodzy Mieszkańcy, obchodzimy dziś Dzień Florysty. Święto to narodziło się w 2010 roku dzięki stronie internetowej forumkwiatowe.pl, która działa prężnie od kilkunastu lat i wspiera tę specjalizację. To m.in. dzięki ich działaniom w 2002 roku zawód Florysta został wpisany na listę klasyfikacji zawodów i specjalności prowadzoną przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Oczywiście zawód wykonywany jest od wieków, lecz dopiero od niedawna oficjalnie stał się zawodem rejestrowanym.

Święto zwraca uwagę na to, że jest to zawód bardzo trudny, wymagający. Warto pamiętać, że niektóre prace tworzone przez florystów to dzieła sztuki, które zachwycają najbardziej wymagających odbiorców.

Stworzenie pięknych wiązanek i bukietów jest w dużej mierze uzależnione od wyobraźni wykonawcy. Jednak mało kto wie o zasadach, palecie barw, kompozycji, rodzajach kwiatów i wielu innych czynnikach, które dopiero wykorzystane razem, dają najlepsze efekty. Tych wszystkich rzeczy uczą się młodzi floryści, których na rynku ciągle przybywa.
W obecnych czasach pandemii, floryści nie mogą narzekać na natłok pracy. Miejmy nadzieję, że przetrzymają najgorszy okres i gdy wszystko wróci do normalności, będą gotowi cieszyć nasze oczy swoimi pracami.

Z okazji Dnia Florysty kup swoim najbliższym coś stworzonego, przez którąś z lokalnych kwiaciarni.

Miłego dnia!