787 682 912 fdr@ciosl.pl

#DOSLBłeszno
Kolejną pozycją w naszym kąciku literackim DOSL Błeszno będzie książka Dawida Myśliwca – ,,Przepis na człowieka”.

Krótko o autorze.

Zdobył doktorat z chemii na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Jako koszykarz AZS UMCS Lublin był jednym z wyróżniających się zawodników. Niestety kontuzja pokrzyżowała mu plany w sportowej karierze. Założył swój kanał na YouTubie (Naukowy Bełkot). Kanał na każdym kroku pokazuje, że nauki nie należy się lękać, ponieważ jest pełna wiedzy, która może pozytywnie zaskoczyć i zainteresować każdego. Został również, laureatem nagrody „Popularyzator Nauki 2019″.

Przejdźmy do samej książki…

Została wydana w lutym 2020 roku przez wydawnictwo Altenberg. Jak sam autor stwierdza, jest to książka, która pomaga zrozumieć naukę:

,,Lektura pomoże Ci zrozumieć, co tak naprawdę odkrywają naukowcy na całym świecie i jak te odkrycia przekładają się, na Twoje życie. Będziesz świadomy, że nasze geny nie wydały na nas wyroku i że to, czym jest człowiek, to efekt oddziaływania genów ze środowiskiem.”

Książka rozpoczyna się od wprowadzenia i zapoznania z genezą różnych koncepcji obecnych w rozważaniach filozoficznych starożytnego świata. Autor stara się wyjaśnić najtrudniejsze kwestie związane z tematyką DNA w prosty i przejrzysty sposób. Wykorzystuje do tego specjalne ramki wplecione w tekst, na których wyjaśnia najtrudniejsze zagadnienia.

Najtrudniejszym tematem, do którego nawiązuje autor, jest nowoczesna technika umożliwiająca zmianę DNA. Ta niezwykła opowieść o przyszłości nauki o człowieku, wprowadza czytelnika w nastrój filmów Science fiction. Jednocześnie nie stara się na siłę podsumowywać swoich stwierdzeń i teorii, ale zostawia zarówno sobie jak i odbiorcy możliwość przeanalizowania danego tematu i wyciągnięcia logicznych wniosków.

Książka jest dość obszerna, ale jednocześnie zawiera wiele ilustracji wyjaśniających w ciekawy sposób niektóre zagadnienia. To świetna pozycja dla osób, które zaczynają przygodę z chemią. Może być interesującym prezentem dla osób ciekawych świata i chcących poznawać nowe zagadnienia.

Zachęcamy do zapoznania się z książką oraz twórczością internetową Dawida Myśliwca.