787 682 912 fdr@ciosl.pl

Drodzy Mieszczanie i Mieszczanki, dziś przedstawimy Wam opowieść z samego królewskiego dworu!

W naszym Kąciku literackim pojawia się pozycja, która widnieje na księgarskich półkach już od 5 lat.

„Książę Karol. Serce króla” Mayer Catherine to odpowiedź obecnego księcia Walii na kontrowersyjną publikację o jego tragicznie zmarłej małżonce „Diana. Moja Historia” Andrew Mortona.

Książka opowiadająca o księciu powstała nie tylko na podstawie rozmowy z przyjaciółmi następcy tronu, dworzanami, pracownikami pałacu, ale również dzięki współpracy z samym księciem Karolem.

Karol, postać przez lata znana raczej jako „zły bohater baśni o dobrej księżniczce”, nielubiany przez media i rodzinę. Postać kontrowersyjna, która nie miała zbyt wielu pochlebnych artykułów o sobie, w końcu zostaje ukazana w lepszym świetle.
Autorka na przekór opinii publicznej tworzy dzieło, które ukazuje drugą stronę pałacowego konfliktu. W niejednoznaczny sposób usiłuje pokazać czytelnikowi inną, zgoła odmienną historię księcia, który poświęca życie ekologii i akcją charytatywnym. W odróżnieniu od reszty rodziny kocha zwierzęta, a szczególnie konie. Hoduje owce i wspiera gospodarkę opartą na bawełnie, która jest ekologiczna i naturalna.

Więcej dowiecie się, czytając książkę.
Zawsze warto wysłuchać argumentów drugiej strony, zanim wyda się opinię!
A zatem – zachęcamy do czytania!