787 682 912 fdr@ciosl.pl

#DOSLPółnoc
Dzisiaj w ramach zajęć manualnych ,,Kreatywnie razem z DOSL Północ” prezentujemy jak wykonać wieszak na biżuterię. ✂️ Pomysł na jego wykonanie przesłała nam Mieszkanka dzielnicy Północ.
✂️ Jest to bardzo przydatny przedmiot, dzięki niemu wasze kolczyki zostaną uporządkowane i znajdą odpowiednie dla nich miejsce. ✂️ Takie stojaki można kupić ale my proponujemy wykonać go samodzielnie.
✂️ Pamiętajmy, że przedmioty wykonane własnoręcznie cieszą najbardziej i są idealnym pomysłem na prezent.
✂️ Doskonale sprawdzą się jako upominek na zbliżający się dzień babci. Która z pań nie chciałaby dostać takiego prezentu?🙃 📌 Potrzebne materiały:
🖼️ ramka na zdjęcia
🖼️ ozdoby według własnego pomysłu (koraliki, kokardki, wstążki, kryształki itp) 🖼️ farba do drewna lub farba w sprayu,
🖼️ klej,
🖼️ nożyczki,
🖼️ pinezki.
📌Wykonanie jest bardzo proste.🙃 Do dzieła kochani.
☑️ W pierwszej kolejności musicie przygotować ramkę. Możecie pomalować ją np.na biało używając emalii akrylowej do drewna.
☑️ Zdobimy ramkę według własnego uznania. W tym wypadku została ozdobiona ona wcześniej zakupionymi figurkami aniołków, gipsowymi różyczkami oraz koralikami na taśmie.
Ozdoby zostały przyklejone klejem na gorąco. Wy możecie do tego użyć własnych ozdób np. kolorowych kokardek, sztucznych kwiatów, guzików itd.
☑️ W następnej kolejności w środek ramki wklejamy ozdobę – w naszym przypadku to ozdobny plastikowy liść ( jest to ozdoba którą możemy zakupić w pasmanterii czy kwiaciarni).
Opcjonalnie można użyć koronki, plastikowej lub drucianej siateczki albo firanki. Ważne jest, aby taki przedmiot miał dziurki. Dzięki temu łatwo zawiesicie na nich kolczyki.
☑️ Jeżeli chcecie, żeby wasz wieszak wisiał na ścianie należy z tyłu ramki przymocować pinezkami kawałek dekoracyjnej tasiemki. I gotowe!
Czy podoba wam się pomysł i wykonanie naszej Mieszkanki ❓Jesteśmy przekonani, że tak ❗️ Pamiętajcie w DOSL Północ łączymy przyjemne z pożytecznym❗️🙃 !#zostajemywkontakcie