787 682 912 fdr@ciosl.pl

#DOSLPółnoc
🏃 Dzisiaj w ramach cyklu pn. ,,W zdrowym ciele zdrowy duch” przedstawiamy kilka cennych wskazówek jak przygotować formę na wiosnę ❗️

W DOSL Północ łączymy przyjemne z pożytecznym ❗️Pamiętajmy! Zdrowy styl życia to podstawa ❗️

Wspólnie z DOSL Północ przygotowujemy się do aktywności fizycznej na wiosnę, która zawita do nas już niebawem ❗️

🏃 Aby wrócić do odpowiedniej kondycji już dzisiaj powinniście stworzyć wasz własny plan przygotowujący do wznowienia treningów.

✅ Pierwszą podstawową zasadą jest ocena własnych możliwości. Małymi krokami, powoli do wyznaczanego celu ❗️

✅ Drugi ważnym aspektem jest Wasza motywacja i chęć podjęcia sprecyzowanych działań! Powrót do odpowiedniej formy nie jest taki łatwy, a przede wszystkim potrzeba czasu dlatego nie zniechęcajcie się na starcie ❗️

✅ Trzecia zasada, którą należy wdrożyć, i konsekwentnie się jej trzymać, to nic innego jak regularność ❗️Aby wrócić do wymarzonej formy należy wykonywać 2-3 treningi tygodniowo w okresie przystosowawczym około 3 tygodni. Pamiętajcie o koniecznej rozgrzewce,odpowiednim przygotowaniu do treningu i ćwiczeniach rozciągających na koniec treningu❗️

✅ W okresie przygotowawczym pamiętajcie o zdrowym odżywianiu. Dieta powinna być przystosowana odpowiednio do Waszego planu treningowego. Wasz jadłospis powinien być bogaty w witaminy i minerały! Zrezygnujcie z niezdrowych przekąsek typu chipsy, paluszki, słodycze czy tzw. fast foody ❗️Za mięcie je na świeże warzywa i owoce.

✅ I oczywiście pamiętajcie o odpowiedniej ilości wody. Wskazane jest przyjmowanie przez dorosłego człowieka dwóch litrów wody dziennie.

✅ Pamiętajcie również , o przerwie treningowej znajdźcie czas na odpoczynek , relaks i regeneracje organizmu. Bardzo ważne jest również wasze samopoczucie ❗️Nie zapomnijcie o tym.

✅ Podsumowując: 🔹przygotuj swój własny plan treningowy, 🔹pamiętaj o regularnych ćwiczeniach, 🔹zadbaj o odpowiednią motywację np. ćwicz z bliską osobą, dzięki temu motywujecie się nawzajem, 🔹pamiętaj o zdrowym odżywianiu, 🔹pij dużo wody!
Do dzieła kochani ❗️Odliczamy dni do wiosny ❗️#zostajemywkontakcie