787 682 912 fdr@ciosl.pl

#DOSLPółnoc

Dzisiaj prezentujemy pasję jednego z Naszych Mieszkańców.🧐
Pana Adama fascynuje Numizmatyka czyli kolekcjonowanie monet.

🧐Hobby tym zainteresował go jego tata, który wcześniej otrzymał kolekcję od swojego taty czyli dziadka pana Adama.
,,Jest to już tradycja’ przekazywana z pokolenia na pokolenie”. Następny w ,,kolejce” jest syn pana Adama,
któremu on przekaże rodzinny album numizmatyczny. Czy będzie kontynuował rodzinną tradycję? Tego jeszcze nie wiemy. 😉

🧐Kolekcjonerem może zostać każdy, dla kogo numizmatyka wydaje się ciekawym hobby. Jak mówi pan Adam to bardzo dobry sposób na zdobywanie wiedzy. Zbieranie monet jest wyjątkowe i niepowtarzalne. To nauka, w której poznajemy historię pieniądza oraz człowieka. 🧐Numizmatyka to fascynująca przygoda w monetach zaklęte są bardzo często wspomnienia
i historia ludzkości. 💗Mamy nadzieję, że w naszej dzielnicy znajdzie się więcej pasjonatów tego wyjątkowego hobby.💗 Dziękujemy panu Adamowi za podzielenie się z DOSL Północ oraz Naszymi Mieszkankami i Mieszkańcami częścią swojej wyjątkowej rodzinnej historii.

💗DOSL Północ podpowiadamy, jak zacząć kolekcjonować monety? 🧐 To jakie monety będziemy kolekcjonować zależy tylko wyłącznie od nas samych. . Warto jednak mieć na uwadze zaczynając zbieranie monet, aby kolekcja składała się z numizmatów , które mają ze sobą coś wspólnego. Najważniejsza jest myśl przewodnia. Na początku możemy skupić się na zbieraniu monet pochodzących z konkretnego kraju czy regionu. W zdobyciu eksponatów mogą pomóc np. bliscy wybierający się za granicę. 🙂

Co warto mieć aby kolekcjonować monety?

🧐Na początku swojej przygody związanej z kolekcjonowaniem monet warto zainwestować w album numizmatyczny.
Twoje monety będą się w nim pięknie prezentowały. Warto zainwestować również w szkło powiększające dzięki niemu dostrzeżesz każdy szczegół swojej monety.

Gdzie można kupić monety kolekcjonerskie?

🧐Towarzystwa numizmatyczne, antykwariaty, targi staroci w każdym z tych miejsc początkujący numizmatycy poszukują okazów do swoich kolekcji. Bardzo bezpiecznymi miejscami zakupów są oczywiście specjalistyczne sklepy oraz aukcje numizmatyczne. W przypadku Polski wszystkie monety kolekcjonerskie można nabyć w oddziałach Narodowego Banku Polskiego lub na jego platformie internetowej.

Jeżeli chcecie zagłębić wiedzę na temat numizmatyki poszukujcie informacji w internecie np. na blogach poświęconych
tej dziedzinie. Przykład jednego z nich:

https://gndm.pl/blog/