787 682 912 fdr@ciosl.pl

Dzisiaj z okazji Dnia Mamy przygotowaliśmy dla Was specjalne wydanie naszej ,,Zaczytanej Podjasnogórskiej”!
Kilka mam z naszej dzielnicy poleca swoje ulubione pozycje czytelnicze, zobaczcie sami co się w nich kryje!
Pierwsza propozycja jest od pani Agnieszki, która uwielbia fantastykę, książki historyczne i biografie. Dzisiaj poleciła nam książkę Elżbiety Cherezińskiej ,,Harda”.
Jak sama mówi – to fantastyczna powieść z zamierzchłych czasów. Gusła, czary i siła kobiet. Mało kto wie, kim była córka Mieszka I, a to naprawdę ciekawa postać!
,,Harda” opowiada historię niezwykle silnej kobiety, której losy nierozerwalnie wplatają się w dzieje Polski, Szwecji, Danii, Norwegii i Anglii.
Historia, miłość, hart ducha i lekkość pióra Elżbiety Cherezińskiej. To właśnie znajdziecie na kartkach książki.

Następna propozycja to „Szeptucha” od pani Basi, miłośniczki kryminałów, historii i wielkiej, książkowej miłości.
Pani Basia o tej książce pisze: ,,lektura lekka i przyjemna. W sam raz na oderwanie myśli od codziennych spraw. Tom pierwszy serii ,,Kwiat paproci” sięga do źródeł słowiańskich.
Duża dawka humoru i zabawnych perypetii głównej bohaterki zapewniają miłą lekturę i przyjemnie spędzony czas. Lubię do niej wracać i ponownie przeżywać perypetię tytułowej Szeptuchy.”
Z tytułową ,,Szeptuchą” cofniemy się do czasów, kiedy znachorki, słowiańskie bóstwa, pradawne obrzędy i zabobony były niezywkle ważne dla wiejskiej społeczności.

Pani Aleksandra poleciła Nam za to całą serię lekkiego ,,romansidła”! Jest fanką kryminałów, romansów i nieoczywistych zbiegów wydarzeń.
Co więcej wszystkie książki, które czyta wypożycza z biblioteki i to kilka razy w tygodniu!
Jak sama twierdzi: ,,To jest seria do przeczytania jednym tchem. Niejedna czytelniczka odnajdzie tutaj kawałek swojej własnej codzienności.
W końcu nie wszyscy mężowie to prawdziwe, chodzące ideały. Ta seria pokazuje właśnie takiego nieidealnego męża i prozę życia. Uwielbiam tę serię za zwykłe podejście do codzienności.”
Zabawna, poruszająca historia o szarej rzeczywistości, odzyskiwaniu męża i posunięciach zaniedbanej kobiety.
Pani Agata Przybyłek na pewno nie raz rozbawi Was do łez, ale i wzruszy kiedy trzeba.
Jak widzicie, wszystkie trzy książki opowiadają głownie o losach kobiet. W końcu to propozycje od mam dla mam!
Serdecznie dziękujemy za przesłane propozycje, a Wam drogie mamy życzymy dzisiaj dobrego dnia, spędzonego z ulubioną książką w ręce!

Chcecie polecić innym ciekawą lekturę?
Zachęcamy do wrzucania swoich propozycji w komentarzach pod postem lub pisania na nasz adres mailowy!