787 682 912 fdr@ciosl.pl

Z miłości do szycia! Poznajcie dzisiaj pasję pani Urszuli, jednej z Mieszkanek naszej dzielnicy – do krawiectwa.

Jej zamiłowanie do maszyny zaczęło się już w szkole podstawowej, kiedy mama przywiozła do domu bele materiału, wyciągnęła maszynę do szycia i pokazała jej jak uszyć proste obrusy i serwetki na rodzinne przyjęcie.

Wtedy już wiedziała, że może to być dla niej świetna odskocznia od uprawiania roli.

Pani Urszula wychowała się na wsi, więc piękne ubrania podziwiała na okolicznych rynkach, inspirowała się nimi, siadała do maszyny i szyła.

Podczas jednej z wizyt na rynku upatrzyła sobie białe materiałowe spodnie – wtedy krzyk mody, a że szła na wieczorną potańcówkę uznała, że musi takie mieć.

Wtedy zaczęło się na dobre! Nie mówiąc nikomu sama skroiła sobie spodnie z białego materiału, uszyła je i poszła w nich na imprezę. Oczywiście zrobiła nimi wielką furorę wśród znajomych i nikt nie mógł uwierzyć, że uszyła je sama.

Niedługo po tym wyprowadziła się do miasta, urodziła syna i z racji, że opiekowała się nim całe dnie miała też czas na swoja pasję.

Szyła ubrania nie tylko dla synka, ale też piękne kreacje dla siebie.

Jak sama mówi, dzięki temu, że umie uszyć sobie wszystko sama często miała ubrania jak z najlepszych sklepów za kilka złotych, właściwie za cenę materiału.

Do dzisiaj ma tak, że po ciężkim dniu w pracy przychodzi do domu, siada do maszyny i szyje! Jest to dla niej forma relaksu, wyciszenia się po ciężkim dniu, a przy okazji może sprawić komuś przyjemność wręczając własnoręcznie uszytą pościel, obrusy, firanki.

Bardzo lubi chwalić się tym co uda jej się uszyć.

Lubi też wspominać historię kiedy szła po mieście
w poszukiwaniu sukienki na wesele syna, zobaczyła udrapowany na manekinie materiał, który tak jej się spodobał, że weszła, kupiła go i miała niepowtarzalną sukienkę na wesele.

Co więcej, cały czas szyje na tej samej maszynie,
na której uszyła swoje pierwsze, białe spodnie.

Serdecznie dziękujemy pani Urszuli za podzielenie się z nami historią jej ogromnej miłości do szycia!

Masz ciekawą pasję, którą chciałbyś, chciałabyś się
z nami podzielić?

Koniecznie skontaktuj się z animatorem lokalnym w tej sprawie! 572 376 671