787 682 912 fdr@ciosl.pl

Dzisiaj w ramach cyklu pt. ,,Rozwijaj się z DOSL Podjasnogórska” poruszymy temat przeszkód na drodze do samorozwoju.
Często myślimy, że komuś lepiej udała się realizacja celu ponieważ miał szczęście, łatwiejszą drogę, lepszy start. To bardzo błędne myślenie!
Tak naprawdę każdy z nas ma codziennie otwarte wiele dróg do samorozwoju i tylko od nas samych, a nie od chwilowego szczęścia, zależy czy nią pójdziemy czy nie.
Wiele razy zdarza się jednak tak, że na tej drodze pojawiają się drobne przeszkody.

My dzisiaj skupimy się na trzech barierach!
Porównywanie się z innymi.
To ogromna przeszkoda. Kiedy porównujemy się do innych zaczynamy żyć ich życiem, analizować osiągane przez nich cele i przestajemy skupiać się na własnych. Oczywiście często wzorowanie się na innych może być motywatorem i motorem napędzającym do działania, ale niejednokrotnie ten motywator staje się pułapką. Bywa również tak, że nagle osiągamy cele, których wcale nie chcieliśmy osiągać, nie dają nam one satysfakcji, ponieważ nie są nasze. Skupiajmy się więc na sobie, swoich celach, planach i marzeniach.
Perfekcjonizm
Z perfekcjonizmem jest tak, że gdy nie przeszkadza nam on w codziennym życiu to w porządku. Problem pojawia się, gdy czujemy, że czegokolwiek byśmy nie zrobili nie jest dla nas wystarczające. Często jest tak, że perfekcjonizm łączy się z wysokimi ambicjami i wtedy osiągamy ,,mieszankę wybuchową”. Kluczem do sukcesu perfekcjonizmu jest zrozumienie, że nikt nie jest idealny i warto popełniać błędy, by się na nich uczyć. Praca nad rozumieniem błędów jest bardzo wymagająca, ale przy odrobinie samozaparcia jesteśmy w stanie to wypracować.
Strach przed zmianami.
,,Okazje są jak autobusy, zawsze przyjedzie następna” – Richard Branson. Strach przed zmianami jest bardzo normalny, ale często mówi się też, że niewykorzystane okazje się mszczą. Coś w tym jest. Kiedy raz nie wykorzystamy danej nam możliwości, może nam się już więcej taka nie trafić. Warto jest zaryzykować i spróbować nowych rzeczy, jeśli się nie uda – niewiele tracimy. Nie ta okazja, nie ta sytuacja, to następna. Ważne jest, że z każdą następną zmianą uczymy się czegoś nowego, popełniamy nowe, ważne błędy- ponieważ na nich możemy się uczyć – wyciągamy wnioski. Nie bójmy się zmian!

Pokonywanie każdej przeszkody na naszej drodze niejednokrotnie będzie od nas wymagało ciężkiej pracy, samozaparcia, pewnych wyrzeczeń, popełniania błędów i bardzo dobrze!
Należy pamiętać, że nie ma takiej przeszkody, której nie da się obejść, przeskoczyć, albo nad nią popracować!
Pracowanie nad nimi to też ogromna możliwość samorozwoju.

A Wy drodzy Mieszkańcy jakie widzicie inne przeszkody do samorozwoju?
Podzielcie się nimi z nami w komentarzach pod postem!
Powodzenia w rozwijaniu samego siebie!
A dla lepszego zgłębienia tematu polecamy poniższy artykuł.
https://kameralna.com.pl/3-najwieksze-przeszkody-na…/