787 682 912 fdr@ciosl.pl

Dzisiaj w ramach cyklu ,,Rozwijaj się z DOSL Podjasnogórska” mamy dla Was temat pracy oraz nauki w warunkach domowych!
Wiele osób nadal musi pracować zdalnie, nie mówiąc już o dzieciach, które naukę zdalną kontynuują od dłuższego czasu.
Jak robić to efektywnie
Podpowiadamy
Praca czy nauka w domu wymaga systematyczności. Bez dokładnego planu i odrobiny samozaparcia, możemy rozciągać wszystko bezsensownie w czasie.

Ustal plan działania – zastanów się ile czasu zajmą Ci konkretne działania i rozplanuj je odpowiednio w ciągu dnia. Powieś plan w widocznym miejscu i konsekwentnie się go trzymaj.

Wydziel miejsce do pracy i nauki – niech to będzie miejsce tylko dla ciebie, przy którym podejmiesz konkretne działania. Jeżeli twój codzienny laptop stał się teraz narzędziem do pracy zdalnej, w wyznaczonych do pracy godzinach używaj go jedynie w takim celu.

Ubierz się – może to brzmi dość banalnie, ale praca w piżamie niekorzystnie wpływa na jej jakość. Świetnie na jakość i efektywność pracy zadziała, kiedy wyszykujesz się do niej tak, jak zawsze.

Zapewnij sobie ciszę i spokój.

Wyeliminuj ,,rozpraszacze” – wycisz na jakiś czas media społecznościowe, to one najczęściej odciągają Nas od pracy.

Miej kontakt z ludźmi – chodzi tu także o kontakt w trakcie pracy.Zadzwoń do współpracowników za pomocą videoczatu.

Sprzątaj miejsce pracy po jej zakończeniu – bałagan na biurku zostawiony z poprzedniego dnia zniechęci Cię do nowych działań.

Pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest systematyczność!

Pamiętaj, aby wypracować pewne granice! Rozdzielaj czas pracy i czas wolny – daj z siebie maksimum podczas czasu zaplanowanego na pracę i odpocznij w trakcie czasu wolnego poza godzinami pracy.

Praca w domu to nadal praca, inaczej układamy wtedy nasze priorytety, ale należy pamiętać, że nadal na pierwszym miejscu są zawodowe obowiązki.

Powodzenia w tworzeniu planu działania!