787 682 912 fdr@ciosl.pl

#DOSL Podjasnogórska

🟢Dziś w cyklu,,Promujemy zdrowy styl życia, zadbaj o formę!” proponujemy kilka prostych ćwiczeń z zakresu ruchomości dłoni. Ćwiczenia te są proste, bezpieczne i dla każdego, kto chce poprawić swoją kondycję. szczególnie polecamy je seniorom oraz osobom pracującym przy klawiaturze oraz tym, którzy mają problemy z ruchomością i elastycznością dłoni i całej ręki. Można je wykonywać niemal wszędzie i nie wymagają wcześniejszego przygotowania.

Oto kilka z nich:

🟢,,Motylek” układamy dłonie pionowo, na wysokości twarzy, równolegle do siebie, tak aby stykały się zewnętrznymi krawędziami i tworzyły tym samym ,,skrzydła motyla.” Poruszamy dłońmi, przyciągając do siebie kciuki. cały czas utrzymujemy dłonie przed sobą w pozycji pionowej. Powtarzamy ćwiczenie stykając dłonie kciukami.
🟢 ,,Twister” ćwiczymy ruchomość i elastyczność stawów dłoni. Palec wskazujący zaplatamy naprzemiennie na i pod palec środkowy. Ćwiczenie powtarzamy na drugiej dłoni.
🟢,,Suwak” ćwiczenie poprawiające ruchomość stawów całej ręki oraz pracę mięśni. Układamy dłonie równolegle
( lustrzane odbicie ) i przesuwamy powoli, naprzemiennie w górę i w dół. W tym ćwiczeniu angażujemy mięśnie i stawy rąk od dłoni po staw barkowy.
🟢,,Haczyk” ćwiczenie ruchomości palców. Zaczynamy od palca wskazującego. zaginamy go w tzw, ,,haczyk” ,,pukając”
nim w powietrzu. Ćwiczenie powtarzamy z każdym palcem w obu dłoniach.
🟢,,Grzechotka” dłonie układamy tak, aby palce znajdowały się pod kciukiem. Energicznie potrząsamy dłońmi w pozycji : nad głową, przed sobą, wzdłuż tułowia, starając się zwiększać zasięg stawów.