787 682 912 fdr@ciosl.pl

📰 Drodzy Mieszkańcy dzisiaj polecamy Wam artykuł opowiadający o tym jak relacje wpływają na samotność, której możemy doświadczać na co dzień.

🙋 Wiele osób kojarzy samotność z podeszłym wiekiem, jednak w ostatnich latach sytuacja nieco się zmieniła. Problem samotności dotyka coraz to młodsze osoby.

🙋 Szczególnie w czasach pandemii gdzie spotkania w większym gronie osób oraz stały kontakt z drugim człowiekiem jest bardzo utrudniony.

🙋 Według autora artykułu samotność może być bardzo wyniszczająca. Osoby samotne mają wysoki poziom kortyzolu – hormonu stresu, którego długotrwałe działanie ma negatywny wpływ na organizm.

🙋 Osoby, które otaczają się dużą ilością osób i mają z nimi stały kontakt są częściej bardziej optymistyczne, szybciej dochodzą do siebie po ciężkich chorobach.

📰 Autor artykułu pan Bartłomiej Żukowski z Instytutu Gestalt opisuje pułapki współczesnego świata oraz podpowiada jak nawiązywać relacje z drugim człowiekiem.
👉 https://zwierciadlo.pl/…/relacje-jako-antidotum-na…

🙋🙋‍♂️ Nawiązywania relacji można się nauczyć, podobnie jak każdej umiejętności.

🙋🙋‍♂️ ,,Relacja to inwestycja i – tak jak każda inwestycja – wymaga podjęcia decyzji, zaakceptowania ryzyka i wysiłku”.

🙋🙋‍♂️ Pamiętajmy, aby dbać o prawdziwe relacje z drugim człowiekiem. Pozwolą nam na przetrwanie niejednej złej chwili.

🙋🙋‍♂️ Watro raz na jakiś czas złapać za telefon i sprawdzić jak się mają nasi bliscy, czasem nawet kilka minut rozmowy może pomóc uniknąć uczucia samotności.
Pamiętajcie, że my także jesteśmy dla Was! Zachęcamy do kontaktu! 🙂