787 682 912 fdr@ciosl.pl

🪀 Mieszkańcy i Mieszkańcy czy wiecie czym jest „kendama”?

🪀 Oryginalnie jest to drewniana japońska zabawka zbudowana z uchwytu przypominającego młotek z długim czubkiem oraz z kulki z dziurką na spodzie połączoną z uchwytem za pomocą sznurka.

🪀 W zabawie kendamą chodzi o to, żeby nabić kulkę na wystający szpikulec.

✂️ My dzisiaj pokażemy Wam jak wykonać tę zabawkę własnoręcznie w domu z przedmiotów codziennego użytku. Nasza kendama będzie mniej rozbudowana, niż ta oryginalna, ale od czegoś dobrze zacząć zabawę z nią.

💁‍♂️ Do wykonania kendamy będą Ci potrzebne:

✔️ tektura zwinięta w rulon

✔️ kolorowe kartki lub bibuła

✔️ wstążka

✔️ folia aluminiowa – do zwinięcia kulki

✔️ klej lub taśma klejąca

💁‍♂️ Instrukcja wykonania:

✂️Zwiniętą tekturę obklej bibułą i przyklej lub przywiąż do niej wstążkę, tak żeby jej część luźno zwisała. Na jej końcu przymocuj kulkę z folii aluminiowej. Najłatwiej będzie ci to zrobić zgniatając folię w kulkę razem z końcówką wstążki. Następnie obwiń kulkę bibułą i sklej jej końce. Kiedy Twoja kendama wygląda tak jak na obrazku poniżej możesz zacząć zabawę!

💁‍♂️ Stań tak, żeby mieć trochę przestrzeni wokół siebie, puść luźno wstążkę i spróbuj „wrzucić” kulkę na górę rolki tak, żeby na niej została i nie spadła. Pracuj mocno nogami i skup się, żeby zrobić to jak najskuteczniej. Kiedy uda Ci się kilka razy to zrobić możesz zacząć kombinować i zacząć przerzucać kulkę z jednego końca na drugi.

💁‍♂️ Możesz też wykonać drugą wersję tej zabawki, nieco łatwiejszą. Wystarczy, że pomniejszysz trochę aluminiową kulkę tak żeby swobodnie przelatywała przez rolkę.

🪀Ta zabawa to świetny pomysł na zajęcie czasu sobie i dziecku!

🏆Możesz wykonać kilka sztuk i urządzić sobie rodzinne zawody – kto szybciej wrzuci kulkę na czubek, albo kto zrobi to więcej razy w ciągu wyznaczonego czasu!

💁‍♂️ Kendama rozwija zręczność i ćwiczy skupienie!

🪀 To co? Gotowi na zrobienie zabawki i pokonanie grawitacji?