787 682 912 fdr@ciosl.pl

♻️ Czy wiesz, że Polacy zużywają średnio 490 torebek plastikowych rocznie? To całkiem spora liczba. Oczywiście jest to tylko statystyka wynikająca z badań konsumenckich przeprowadzonych w lutym 2020 roku.

♻️ Inne badania przeprowadzone na grupie konsumentów w różnym wieku pokazują jednak, że coraz większa liczba Polaków chętnie chodzi na zakupy z własną torbą. 6 na 10 zapytanych osób odpowiedziało, że pakuje swoje zakupy do materiałowych toreb, plecaka lub torebki.

👕 🧵🛍️ My dzisiaj pokażemy Wam jak zrobić taką torbę ze starej koszulki, której już nigdy nie założymy.

🛍️ Do jej wykonania będziemy potrzebować:

🧵 znoszonej koszulki

🧵 igły i nici lub maszyny do szycia

🧵 kawałka innego materiału (może to być stara poszwa, inny znoszony ciuch)

🧵 guzików, pomponików, farbek do ubrań, wstążek – te rzeczy nie są konieczne, będą nam potrzebne dopiero jeżeli będziemy chcieli ozdobić naszą torbę.

🛍️ Wykonanie:

Odetnij górę koszulki. Wywróć ją na drugą stronę. Następnie za pomocą maszyny, albo prostego ściegu zszyj koszulkę w miejscu odcięcia materiału – zrób to po prostu od tej brzydszej strony. Kiedy uda ci się już zszyć dół torby pora na doszycie rączek (jednej lub dwóch, jak wolisz). Z dodatkowego kawałka materiału odetnij jeden lub dwa równe paski. Ich długość dopasuj do tego czy chcesz uzyskać dłuższe czy krótsze ramiona. Paski możesz złożyć na pół i przeszyć, żeby materiał się nie strzępił. Teraz na maszynie lub ręcznie przyszyj dokładnie otrzymane paski po dwóch stronach torby tak żeby łatwo było je złapać i żeby nie odpadły. Ostatnim krokiem jest przewrócenie otrzymanego dzieła na drugą stronę i ozdobienia go według uznania.

♻️ Teraz możesz śmiało zabrać swoją oryginalną eko – torbę na zakupy! 🛍️

♻️ Taka torba nie tylko przysłuży się środowisku przez to, że nie kupisz nowej torebki foliowej na swoje zakupy, ale też tym, że sama koszulka nie wyląduje w koszu na śmieci, a następnie na wysypisku.

♻️ Nawet takie drobne rzeczy jak nie wyrzucanie ubrań, które możemy przerobić, dobrze wpływają na naszą planetę!