787 682 912 fdr@ciosl.pl

#DOSLOstatniGrosz

Lato, to dla wielu z nas najprzyjemniejsza pora roku. Mamy długie, słoneczne wieczory, podczas których możemy trochę poleniuchować. Nasz DOSL we współpracy z Filią nr 1 Biblioteki Publicznej, zachęca do sięgnięcia po ciekawą lekturę📖📖 Nasza dzielnicowa biblioteka proponuje:

📗Wojciech Chmielarz “Wampir” – wciągająca, pełna zaskakujących zwrotów akcji powieść, otwierająca gliwicki cykl kryminałów tego autora.

📗Kate Morton – “Córka zegarmistrza” – najnowsza powieść mistrzyni powieści obyczajowych. Jest to historia o skrywanym sekrecie, okrutnym morderstwie, zuchwałej kradzieży, sztuce, miłości i stracie. Czytając, doświadczamy dwóch przeplatających się światów – teraźniejszości i przeszłości. Razem z narratorką rozwiązujemy tajemnicę, a trop prowadzi nas do wiktoriańskiej Anglii.

📗Olga Tokarczuk – “Prawiek i inne czasy”

Książka ta została przełożona na ponad dwadzieścia języków. Jest to historia kilku pokoleń rodzin mieszkających w Prawieku walczących o swoje szczęście i przyszłość. Ich losy układają się w uniwersalną opowieść o czasie, przemijaniu i ludzkim losie.

Dla wszystkich tych, którzy chcieliby w najbliższym czasie odwiedzić bibliotekę, przypominamy o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa ⚠️📖⚠️📖⚠️

⛔Czytelnicy zobowiązani są do noszenia maseczki ochronnej lub przyłbicy oraz rękawiczek, a także do dokonania dezynfekcji dłoni po wejściu do biblioteki.

⛔Nie jest jeszcze możliwy wolny dostęp do zbiorów, książki są podawane przez bibliotekarzy.

⛔Możliwe jest dokonywanie rezerwacji na dostępne książki przez system biblioteczny SOWA, a także mailowo i telefonicznie.

⛔Zwracane przez czytelników książki oraz inne zbiory poddawane są min. 3-dniowej kwarantannie; oznacza to, iż przez ten okres nie będzie możliwe ich wypożyczanie.

⛔Nie są wypożyczane gry planszowe, puzzle itp.

⛔Przy stanowisku obsługi może przebywać tylko 1 osoba; pozostałe osoby oczekujące w kolejce muszą utrzymywać bezpieczną odległość między sobą – przynajmniej 2 metrów od innych osób.

⛔Nie ma możliwości korzystania ze stanowisk komputerowych i ksero

⛔Prosimy, by ograniczyć swoją obecność w bibliotece do niezbędnego minimum.

⛔Dopuszcza się czasowe ograniczenie godzin lub dni otwarcia placówek.

W wakacje mogą wystąpić czasowe zmiany godzin otwarcia placówek filialnych.

⛔Jednocześnie prosimy, by osoby przeziębione przełożyły swoją wizytę w bibliotekach na inny termin.