787 682 912 fdr@ciosl.pl

#DOSLOstatniGrosz

Wczorajsze święto to nie tylko wspomnienie Trzech Króli, ale również Światowy Dzień Misyjny Dzieci. 🌍

Przy tej okazji chcemy was zainspirować, jak zachęcić dziecko do angażowania społecznego. 💪💚

🐾 Budowanie odpowiedzialności.
Już od najmłodszych lat, warto powierzać naszym pociechom część domowych obowiązków, oczywiście zgodnie z ich możliwościami. Adopcja zwierzaka – psa lub kota, to doskonała lekcja odpowiedzialności i oczywiście pomoc zwierzakom. Oczywiście zachęcamy do adopcji z częstochowskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt.

💚 Wolontariat.
W naszym mieście funkcjonuje bardzo dużo organizacji, które dają możliwość działań wolontarjnych dla dzieci i młodzieży. Szkolne koła caritas, drużyny harcerskie, czy szkolne kluby wolontariuszy to tylko te najpopularniejsze. Dzięki wolontariatowi można nauczyć się bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi oraz zdobyć wiele umiejętności przydatnych w dorosłym życiu.

🎭 Kultura.
Udział w wydarzeniach kulturalnych, czytanie książek i ciekawych artykułów – to wszystko może być inspiracją do podejmowania efektownych działań na rzecz innych osób. Najważniejsze to zainspirować, a najlepiej własnym przykładem. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, skontaktuj się z animatorem lokalnym 📞572-376-590.