787 682 912 fdr@ciosl.pl

Czas na kolejną literę z naszego alfabetu rozwoju osobistego!

,,F”! F jak fantazja!

Rozwój osobisty jest procesem trwającym całe życie, przez które uczymy się nowych rzeczy, rozwijamy i pogłębiamy umiejętności oraz zwiększamy swoje możliwości. Nie należ, więc go przerywać, gdy wkraczamy w dorosłość, a wręcz przeciwnie należy dążyć do zwiększania swojego potencjału.

Podczas poszukiwań sposobów rozwoju osobistego napotkamy po drodze różne plany i szablony postępowania, a także opisane kroki jakie należy wykonać, aby osiągnąć zamierzony cel, czyli schematy samodoskonalenia się.

Nie dajmy jednak podpiąć się do schematu!!!

Dzisiejsza litera z rozwoju osobistego ,,F” jak fantazja przypomina nam, że zbytnie skupienie się na celu może spowodować, iż nie dostrzeżemy tego co dzieje się koło nas.

Jeśli się zafiksujemy na danej kwestii to grozi nam nie dostrzeżenie czegoś innego, co może okazać się o wiele wartościowsze i cenniejsze dla doskonalenia siebie.

We wszystkich życiowych planach pozostawmy margines na kreatywność, zmianę projektu i fantazję, która zabierze nas w trochę inne miejsce niż planowane, ale dla nas zdecydowanie ciekawsze.

Daj ponieść się fantazji!! Nie wszystko jest biało-czarne, świat ma różne odcienie. Nie zawsze to co dobre dla innych jest dobre dla Ciebie. Wsłuchaj się w wewnętrzny głos, zaufaj sobie.

Zanurzenie się w fantazji na temat życia jest bardzo skutecznym sposobem motywacji. Dostarcza nam wiedzy, czego tak naprawdę chcemy od życia i co chcemy osiągnąć. To pierwszy krok do projekcji i zaplanowania naszego życia.

Nie bój się fantazjować i marzyć o lepszej przyszłości! Może gdybyśmy fantazjowali częściej więcej rzeczy by się po prostu spełniło. Im więcej marzysz, tym większa siła działania i szansa, że uda się to zrealizować.

Postaw na swój rozwój osobisty, ale nigdy nie zatracaj siebie w podanych gotowych planach pracy i wzorach. Wpleć w porady swoje ,,ja” z nutką fantazji, a na pewno osiągniesz sukces!!!

Wypatrujcie kolejnych liter z alfabetu rozwoju osobistego i starajcie się wprowadzić propozycje w Waszą codzienność!

Powodzenia!