787 682 912 fdr@ciosl.pl

Dzisiaj chcielibyśmy, Wam Drodzy Mieszkańcy dzielnicy Ostatni Grosz, zaprezentować pasję jaką niedawno odkryła jedna z mieszkanek dzielnicy. Pani Krystyna, która w ostatnim czasie dołączyła do projektu ,,Częstochowa silna dzielnicami”, pochwaliła się zdjęciami dwóch prac dekorujących dom, wykonanych techniką makramy, które wykonała podczas pandemii.

Nasza uczestniczka opowiedziała nam historię swojego nowego zamiłowania. Wszystko zaczęło się od opieki nad swoim wnuczkiem, który na zajęciach szkolnych wraz z nauczycielem poznawał różne dekoracyjne sploty sznurkiem. Panią Krystynę to zainteresowało na tyle, że sama postanowiła spróbować zrobić taką ozdobę do swojego mieszkania. Jak mówi uczestniczka projektu, początki były trudne, nie zawsze się udawało, czasem trzeba było rozplątywać już wykonane sploty, bo okazywało się że popełniła błąd, który był widoczny po ukończeniu części makramy.

Pani Krystyna podkreśla, że nie zaprzestanie na dwóch dotychczasowych pracach i będzie tworzyć dalej, ma plan obdarowania wszystkich członków rodziny swoimi pracami.

Dzięki temu zajęciu poczuła się potrzebna i zyskała wiarę we własne możliwości. Poza tym, ta praca pozwoliła ćwiczyć zręczność oraz skupienie, a przede wszystkim wypełniła wolny czas na emeryturze ciekawym zajęciem‼️

Drodzy Mieszkańcy, może i Wy chcielibyście podzielić się z nami swoją pasją?

Czekamy na Wasze telefony

572 376 590