787 682 912 fdr@ciosl.pl

Niejednokrotnie wspominaliśmy, że nasza dzielnica słynęła z rozwoju przemysłu włókienniczego.

Dzisiaj przekazujemy Wam kilka inspiracji jak w wolnym czasie kreatywnie wykorzystać kawałki włóczki i inne materiały włókiennicze. 🎀🎗️🧣

Przygotuj:

📌 Kawałki kolorowych tkanin, włóczki itp.

📌 Farby

📌 Nożyczki, dziurkacz, zszywacz

📌 Agrafkę, szpilki, pinezki itp.

📌 Arkusze tektury, papieru kolorowego

Mamy nadzieję, że poniższe propozycje posłużą Wam, jako inspiracje kreatywnego spędzenia wolnego czasu z dziećmi, lub przygotowania upominków dla najbliższych 💚

🍀 Zakładka do książki – z papieru wytnij długi prostokąt, następnie przedziurkuj go w górnej części. Przewlecz kawałki włóczki przez otwory i zapleć je np. w warkocz. Dodatkowo możesz doszyć na końcach kawałki materiału.

🍀 Obraz “Zgadnij co to?” – kawałki włóczki lub cienkie paski materiału zamocz w różnokolorowych farbach i rozłóż na arkuszu papieru. Przesuwaj je w różnych kierunkach lub dokładaj kolejne tak, aby zamalowały całą kartkę. Po wyschnięciu obrazu zorganizuj dla najbliższych konkurs co przedstawia. To może być świetna i kreatywna zabawa dla całej rodziny.

🍀 Lista zadań – nawlecz na agrafkę kilka kawałków włóczki. Następnie za pomocą zszywacza przytwierdź do nich większe kawałki materiału (wielkości karteczki samoprzylepnej). Przypomnij pinezką w dobrze widocznym miejscu i szpilkami przypinaj karteczki z zadaniami do wykonania.

🍀 Podkładki pod kubek – z tektury wytnij koła nieco większe niż średnica szklanki. Następnie z dostępnych materiałów wytnij dopasowane kształty i ozdób nimi swoje podkładki używając kleju, zszywacza lub igły i nitki.

Życzymy miłej zabawy. Efekty swoich prac przesyłajcie na mail: dosl.ostatnigrosz 💌