787 682 912 fdr@ciosl.pl

Dziś w ramach cyklu ,,Filia biblioteki poleca ciekawą lekturę na nadchodzący weekend” przedstawiamy książkę Olgi Tokarczuk ,,Ostatnie Historie”.

Jest to świetna propozycja pozwalająca na chwilę refleksji.

,,Ostatnie Historie” to współczesna saga, która przedstawia trzy kobiety i trzy pokolenia, które są zmuszone do spojrzenia na własne życie od nowa. Poznajemy urywek życia każdej z bohaterek, które doświadczają śmierci kogoś bliskiego. Zaczynają poszukiwać swojego miejsca na ziemi…

Poruszana w niej tematyka przemijania i relacji rodzinnych sprawia, że każdy czytelnik odnajdzie w niej wartości dla siebie.

Jest to książka dla każdego , na różnym etapie życia czy osobistego rozwoju czytelnika. Każdy z nas pewnego dnia zetknie się w swoim życiu z utratą bliskiej osoby, dlatego niesłuszne jest wypieranie kolei życia ludzkiego i traktowania ich w wymiarze pesymistycznym. Bardzo mocno w tej pozycji wybrzmiewają też relacje oraz trudności w ich pogłębianiu. Autorka subtelnie próbuje przekazać przyczyny takiego stanu rzeczy, m.in. wieloletnie uprzedzenia, zamknięcie w sobie, czy odmienny sposób bycia.

Życzymy przyjemnej lektury!