787 682 912 fdr@ciosl.pl

#DOSLOstatniGrosz

🙃 Jak być sobą❓ 🤩 Dlaczego osobista autentyczność jest ważną kompetencją❓ 🧐 W jaki sposób należy rozwijać takie cechy❓

🧐 Odkrywanie i poszukiwanie siebie – określ to jako swój cel. Pomyśl o tym, zastanów się na jakim etapie swojego życia jesteś. Pamiętaj aby unikać “szufladkowania” się. Możesz sięgnąć po profesjonalne testy osobowości.

🖐 Otwartość i szczerość – przede wszystkim wobec siebie, a następnie wobec najbliższych ludzi. Masz prawo popełniać błędy, ale też wyciągać z nich wnioski.

⚡ Przygotuj się na słabszy dzień – gorsze samopoczucie, ogólna demotywacja i zniechęcenie, to zupełnie normalne stany. Najważniejsze to mieć świadomość, ze są one przejściowe.

💪 Rozwijaj mocne strony – największym błędem jest myślenie, że ich nie masz. Jeżeli tak uważasz porozmawiaj z rodziną i przyjaciółmi, z pewnością pomogą Ci je odnaleźć. Potem pozostaje już tylko zadbać o ich rozwój. To jedna z najlepszych inwestycji!

😊 Bądź odprężony/a – szczególnie kiedy masz słabszy dzień czy odczuwasz przemęczenie. Ulubiony film, czas na dobrą lekturę, zakupy albo spacer. Planuj czas na swój odpoczynek, tego nie można zaniedbać!

💕 Oddziel hejt od krytyki – kiedy usłyszysz negatywną opinię na swój temat, zastanów się jakie są intencje osoby, która ją kieruje i jej nastawienie wobec Ciebie. Krytyka pomoże Ci skorygować Twoje postępowanie. Hejt nic za sobą nie niesie.

👍 Rozwijaj swoją indywidualność – najważniejsze to żyć w zgodzie z samym sobą, swoimi osobistymi przekonaniami i odczuciami. One nie muszą się zgadzać z tymi, które wyznają inni. Najważniejsze, to budować swoją indywidualność w oparciu o szacunek wobec innych osób – wtedy z pewnością również go zyskasz.

👅 Nie przejmuj się opinią innych – każdy człowiek jest tematem na osobną książkę. Porównywanie swoich osobistych doświadczeń z innymi jest zupełnie bezcelowe. Każdy z nas przeżywa spotykające go sytuacje na swój sposób. Każdy z nas ma do tego prawo.

Jeżeli zaciekawił Cię ten temat, zachęcamy do przeczytania artykułu, który z pewnością go rozwinie:
https://kobieta.onet.pl/zdrowie/psychologia/11-wskazowek-jak-pozostac-soba-w-otoczeniu-innych-ludzi-gdziekolwiek-jestes/1nksbw

Pamiętaj! Zmieniając siebie dziś, projektujesz swoje lepsze jutro!