787 682 912 fdr@ciosl.pl

Przyszła wiosna!!!To czas kiedy przyroda budzi się do życia, zadbajmy więc też o nasze balkony i najbliższe otoczenie. Dzięki temu na pewno zrobi się zielono i przyjemnie, co wpływa na dobre samopoczucie. Takie miejsce będzie nam służyło jako nasza enklawa wyciszenia i poprawy nastroju oraz odprężenia, to alternatywa dla ogrodu. Dziś proponujemy balkon eko, w którym znajdziemy produkty do wykorzystania w kuchni oraz uratuje pszczoły!

Jak się za to zabrać?

Po pierwsze zastanów się jakie warunki panują na Twoim balkonie? Czy jest on od strony nasłonecznionej, czy raczej jest głęboki i zacieniony?

Balkon od strony północnej i wschodnie jest zdecydowanie mniej nasłoneczniony, można tam zasadzić: koperek, miętę, melisę, pietruszkę, pokrzywę, maliny, borówkę amerykańską.

Balkon od strony południowej i zachodniej charakteryzuje się dużą ilością słońca, nie zapomnijmy więc o codziennym podlewaniu. Dobrze będą się tutaj czuły: bazylia, kolendra, tymianek, oregano, rozmaryn, lawenda, poziomki, truskawki.

Jeśli chcecie, aby Wasz balkon oprócz zdrowych ziół i owoców wyglądał kwieciście i bogato polecamy:

Pelargonie

Petunie

Surfinie

Wilec

Gdy już zdecydujesz co chcesz mieć na swoim balkonie warto wstępnie zaprojektować ułożenie kwiatów i dodatków pamiętając, że niektóre mogą potrzebować więcej miejsca, w zależności od wzrostu. Nie zapomni o przepuszczalnych donicach!

Warto wspomnieć o jeszcze jednej zalecie ziół na balkonie, skutecznie odstraszają komary, muchy i meszki.

Nasze balkony powinny jednak sprzyjać przyjaznym owadom, mamy tu na myśli pszczoły!!!

W ostatnich latach prowadzonych jest wiele akcji, które mają na celu ich ochronę. I Wy dzięki swojemu balkonowi możesz o nie zadbać!

Rośliny atrakcyjne dla pszczół to:

Aksamitka

Aster

Cynia

Jeżówka

Kocimiętka

Krokus

Szałwia

Winobluszcz

Ponadto rośliny skutecznie redukują ilość zanieczyszczeń pyłowych i gazowych. Pełnią wiele pożytecznych funkcji, między innymi wspomnianą estetyczną i oczyszczającą.

Nie zapominajmy, więc o zieleni wokół nas, bo to sojusznik w walce o czyste powietrze!!!

Do dzieła, niech się zazieleni!!!

Podzielcie się z Nami jakie rośliny królują na Waszych balkonach?

Czekamy na komentarze i telefony !

572 376 590