787 682 912 fdr@ciosl.pl

Na termometrach wysokie temperatury, związku z tym chcielibyśmy przedstawić Wam ciekawy artykuł Agaty Domańskiej pt. ,,Jak nasz organizm funkcjonuje latem? Czego potrzebuje? – wskazówki medycyny chińskiej”

Medycyna chińska wiąże prawidłowe funkcjonowanie poszczególnych organów z porą roku, w której dany narząd ciała pracuje najwydatniej i lepiej. Według tego, latem najlepiej pracuje serce, śledziona i trzustka.

Dobre funkcjonowanie serca w oparciu o medycynę chińską objawia się tym iż: czujemy radość, chęć do życia, jesteśmy gotowi na nowe wyzwania, chcemy spędzać czas z innymi ludźmi i nawiązujemy nowe kontakty.

Prawidłowa kondycja serca powoduje, że układ krążenia również jest w właściwej formie. Osoby z niskim ciśnieniem czują się lepiej, gdyż ciśnienie krwi w czasie upałów w naturalny sposób rośnie. Natomiast osoby z wysokim ciśnieniem powinny na siebie uważać i kontrolować je regularnie, a także odstawić kawę i alkohol.

W czasie upałów należy uważać, aby nie przeciążyć się fizycznie, bo może dojść do przegrzania organizmu, utraty płynów ustrojowych, a w efekcie do zakrzepów.

Dlatego trzeba pamiętać o nawadnianiu organizmu wodą w temperaturze pokojowej bądź zieloną lub owocową herbatą.

W upały polecana jest też woda kokosowa, która zawiera dużą ilość elektrolitów i mikroelementów regenerujących organizm.

W naszym menu powinny się znaleźć między innymi: ogórki, , pomidory, rabarbar, rzodkiewka, soja, gruszki, jabłka, brzoskwinie, arbuzy.

Jeśli zainteresował Was ten artykuł zachęcamy do zapoznania się z nim w całości!

https://zwierciadlo.pl/zdrowie/200398,1,jak-nasz-organizm-funkconuje-latem-czego-potrzebuje–wskazowki-medycyny-chinskiej.read Jesteśmy w kontakcie