787 682 912 fdr@ciosl.pl

Wiosna w pełni, każdy z nas przedwiosenne porządki ma już za sobą. Dzisiaj proponujemy przyjrzeć się im jeszcze raz za sprawą artykułu Karoliny Morelowskiej-Siluk pt.,, Opanować chaos – czego uczy nas Marie Kondo”

Sprzątanie to coś więcej niż zaprowadzenie porządku w zewnętrznym świecie, autorka przekonuje nas, że sprzątając zaprowadzimy też ład w swoim wewnętrznym świecie, a brak chaosu w głowie to jest to czego współczesnemu człowiekowi brakuje najbardziej!

Specjalistka Marie Kondo zaleca robienie porządków tematycznie, czyli np. segregacji ubrań w domu. Tak, więc jeden dzień poświęcamy na ubrania, kolejny na układanie książek, następnego zaś porządkujemy zabawki dziecka. Dzięki takiemu systemowi dowiemy się dokładnie wszystkiego o naszym stanie posiadania i tym samym będziemy mogli łatwiej pewne rzeczy uznać za niepotrzebne i się ich pozbyć.

Niestety wiele osób ma problem z stwierdzeniem ,,to mi już nie potrzebne wyrzucam”. Zazwyczaj przekładamy pewne rzeczy z miejsca na miejsce z nadzieją, że jeszcze się przydadzą! Marie proponuje, aby zostawić tylko te przedmioty, które sprawiają nam radość. Skupmy się na tym co chcemy zatrzymać.

Kolejnym krokiem w drodze do porządku jest odpowiednie układanie tego co zdecydowaliśmy się zostawić.

Według autorki artykułu sprzątanie to rozmowa z samym sobą, jest początkiem porządkowania kolejnych przestrzeni, które być może nie dają nam radości lub są toksyczne.

Dzięki takim prostym krokom możemy dokonać bilansu w naszym życiu!

Jeśli zainteresował Was ten artykuł, poniżej znajdziecie do niego link.

https://zwierciadło.pl/lifestyle/5215901,opanowac-chaos—czegouczy-nasmarie-kondo.read Jesteśmy w kontakcie!!!

572 376 590