787 682 912 fdr@ciosl.pl

Drodzy Mieszkańcy Dzielnicy Ostatni Grosz dzisiaj zachęcamy do uwolnienia swojego potencjału i pokazania charakteru.Zainspirował nas do tego artykuł pani Jolanty Marii Berent pt. ,,Dejmon – potencjał, który dusza pragnie uwolnić”.

Poruszony został tutaj bardzo ważny temat Naszych wspomnień i złych doświadczeń!

Autorka prezentuje stanowisko zupełnie innego podejścia do własnej osoby i przeżyć jakie spotkały nas w życiu. Proponuje odejście, odcięcie się od traum jakie zaznaliśmy oraz skupienie się na tym co w nas dobre, na naszym potencjale!!! Uważamy, że to bardzo pozytywny sposób podejścia do życia, więc może i Wy udacie się na to namówić!

Nie rozpamiętuj traum i złych doświadczeń.

Niestety mamy skłonność do przypisywania wszystkich ważnych zwrotów w naszym życiu przykrym wydarzeniom. Skupiamy się na nich, aż nad to. Myślimy że one determinują i kształtują nas, naszą przyszłość. To dzięki temu co nas spotkało jesteśmy gorsi lub lepsi.

Autorka artykułu neguje takie podejście i stawia tezę, że to co kształtuje nas i naszą przyszłość to nasze myślenie, sposób w jaki mówimy i odbieramy naszą przeszłość, a tym samym kreujemy naszą teraźniejszość i przyszłość!

Musimy porzucić kierunek myślenia, iż nasza przeszłość, rodzice i ich sposób wychowania, wydarzenia, wypadki mają decydujący wpływ na to kim jesteśmy i nie jesteśmy w stanie tego zmienić!

Powoduje to pogłębianie krzywd emocjonalnych. Musimy przestać skupiać się w taki sposób na swojej przeszłości! Powinniśmy zgodnie z przekonaniem autorki skupić się na powołaniu!!

Każdy z nas ma w sobie coś wyjątkowego tzw,. potencjał, Rzymianie nazywali to geniuszem. Przestańmy analizować to co minione! Zajmijmy się tym co jest w nas, naszym charakterem i możliwościami.

Uwolni nas to od schematu i niemiłych wspomnień oraz pozwoli na bycie sobą oraz samorealizację.

Link do artykułu.

https://zwierciadlo.pl/psychologia/odkryc-swoje-powolanie-powod-dla-ktorego-zyjemydla Warto skupić się na tym co dobre!!! To klucz do szczęścia.