787 682 912 fdr@ciosl.pl

#DOSLOstatniGrosz

W dzisiejszym wpisie postaramy się odpowiedzieć na pytanie: Jak ważna jest aktywność fizyczna w życiu dziecka i jak ją wspierać? Wszyscy doskonale wiemy, jak ważny jest sport i aktywność fizyczna w naszym życiu. Dzięki sportowi uczymy się żyć według zasad, wyznaczać sobie cele oraz budujemy swój kręgosłup moralny.

👪 Każdy rodzic marzy o tym, aby jego dziecko spełniało się w tym co robi. Dlatego musimy dobrze obserwować i wspierać młodsze pokolenie. Nasze pozytywne wsparcie pomoże im szczęśliwie przejść przez życie i spełniać swoje marzenia. Warto by rodzic nauczył się obserwować swoje dziecko i reagować na jego zachowania. Wspierać i motywować do działania.

🏆 Sport stał się stałą płaszczyzną życia, gdzie dzieci mogą się spełniać. Najważniejsze jest nieblokowanie jego aspiracji i chęci. Jeżeli dzieci same czegoś chcą, to sprawa jest prosta. Trzeba uczynić wszystko, żeby na tej drodze zostały i tuningować ich ,,samochód”, aby jechały szybciej, a jak się zepsuje naprawić. Nie znaczy to, że mamy tylko wykładać na wszystko środki. Mamy obserwować! To nie jest proste. Każdy pracuje, ma swoje zajęcia i pasje. Niestety, tylko wtedy możemy dobrze doradzać swojemu dziecku. Rady pomijające wcześniejszą obserwację, choćby szczere i dobre nie pomogą, a wręcz zaszkodzą naszej relacji z wychowankiem. Podsumowując, rodzic musi stać się jeszcze jedną osobą dla dziecka – menadżerem.

🛑 Sytuacja podobnie przedstawia się u mniej aktywnych dzieci. Tu pracy mamy jednak więcej. Obserwacji i czasu poświęconego dziecku. Musimy nauczyć się wyłapywać te sytuacje, czasami nawet trwające tylko kilka sekund. Te momenty, w których dziecko pokaże nam, co go zainteresowało. Definiujemy tę rzecz, określamy, znajdujemy uwarunkowania, które ją otaczają i budują. Jeżeli uda nam się znaleźć taką rzecz, a następnie dobrze ukierunkować na nią emocje dziecka, to wzbudzimy w nim chęci do aktywności. Następnie stajemy się menadżerem.

🤸‍♂️🧠 Korzyści płynące ze sportu dla dziecka? Jest ich mnóstwo. Od zdrowej postawy, umiejętności społecznych, rozwijania umiejętności współpracy i działania w zespole, aż po samopoczucie i zdrowie psychiczne. Sport działa zarówno na ciało jak i duszę i to jest fakt, z którym nie można dyskutować.
Ważne by pamiętać, że nie każdy musi być sportowcem, a dodatkowo w tych dążeniach należy zadbać, by spełnione były autentyczne marzenia dziecka, a nie niespełnione aspiracje rodzica.

Mamy dla Was jeszcze kilka prostych wskazówek, jak zaobserwować i wychwycić poszczególne zachowania u naszych wychowanków. ⬇️
https://endo.pl/…/jak-wazna-jest-aktywnosc-fizyczna-w-zyci…/