787 682 912 fdr@ciosl.pl

#DOSLGrabówka

Rower. Aktywność dla całej rodziny!
Na rowerze może jeździć każdy od dwulatka do seniora, osoba szczupła i z nadwagą.
Przeciwwskazaniem do jazdy na jednośladzie jest zaawansowana choroba stawów i kręgosłupa – w takim wypadku najlepiej skonsultować się z lekarzem.
Ta forma aktywności nie wymaga od nas wyjątkowych umiejętności czy dużej kondycji. Sami możemy dostosować wysiłek do naszych możliwości. Wraz z systematycznością nasza kondycja fizyczna będzie coraz lepsza.
Dlatego jeśli tylko masz możliwość zastąp auto czy autobus rowerem. W ten sposób zadbasz nie tylko o własne zdrowie ale i o przyrodę.

Korzyści jest wiele wymienimy tylko kilka:
zgrabna sylwetka w ciągu godziny jazdy na rowerze możesz spalić od 300 do 600 kalorii. lepsze dotlenienie organizmu
podczas jazdy na rowerze wytwarzają się endorfiny czyli hormon szczęścia. To wymierne efekty dla twojego organizmu.
Są też inne np.:
oszczędności np. na paliwie – zaoszczędzone pieniądze możesz przeznaczyć np. na wypad rodzinny do zoo wspólny czas z rodziną na wyprawach rodzinnych.
Zachęcamy do włączenia się w akcję, która jest organizowana na terenie miasta Częstochowy pod patronatem Prezydenta miasta Krzysztofa Matyjaszczyka ,, Aktywna wiosna”.
Akcja ma na celu zmotywowanie do ruchu na świeżym powietrzu między innymi na rowerze. W poniższym linku znajdziecie Państwo szczegóły akcji pt. ,,Aktywna wiosna”. http://www.czestochowa.pl/page/7,aktualnosci.html?id=15664