787 682 912 fdr@ciosl.pl

#DOSLGrabówka
„Im większym stajesz się koneserem wdzięczności, tym mniej padasz ofiarą niechęci, depresji i rozpaczy.

Wdzięczność niczym eliksir stopniowo rozpuści skorupę twojego »ja« – zachłanność i potrzebę władzy – przemieniając cię w istotę szczodrą.

Dzięki wdzięczności dokonuje się zaiste alchemiczna reakcja duchowa, pod wpływem której stajemy się wspaniałomyślni, wielkoduszni” (Sam Keen).

Piękne słowa, które wprowadzają nas do artykułu ,,Dziękuję tobie, dziękuję sobie. Wdzięczność poprawia jakość naszego życia”

profesor psychologi Robert Emmons na podstawie 10 letnich badań opisuje, jak ważnym elementem naszego życia jest wdzięczność i jaki ma pozytywny wpływ na redukcję stresu, oraz poziom naszego szczęścia.

Pokazuje również, że w relacjach międzyludzkich bardziej procentuje umiejętność wyrażania wdzięczności, wówczas mniej skupiamy się na sobie a bardziej dbamy o relacje międzyludzkie.

Profesor w swych badaniach zastosował również ćwiczenia mające uświadomić uczestników, że drobne rzeczy takie jak dobra pogoda czy powiedzenie komuś dzień dobry i zapisanie całego dnia na kartce.

Wymieniając najdrobniejsze powody wdzięczności mogą w nas samych wywołać uśmiech.

Tych i wiele różnych interesujących spostrzeżeń jakie wynikły z przeprowadzonych analiz możecie państwo dowiedzieć się z artykułu.

Zapraszamy na chwilę wytchnienia przy ciekawym artykule.

https://zwierciadlo.pl/psychologia/10298,1,dziekuje-tobie-dziekuje-sobie-wdziecznosc-poprawia-jakosc-naszego-zycia.read