787 682 912 fdr@ciosl.pl

#DOSLGrabówka

Obecna technologia pozwala na korzystanie z rożnego rodzaju komunikatorów, dzięki którym możemy się bezpiecznie spotkać on-line. Na takie właśnie spotkanie zaprosiliśmy naszych Mieszkańców. Tematem spotkania były książki oraz ich wpływ na wyobraźnię, koncentrację, czy nasze kompetencje językowe. Uczestnicy spotkania opowiadali jaki istotną rolę w ich życiu odgrywają książki. Dla jednych jest to sposób na poznanie świata – czytają książki podróżnicze, natomiast dla innych chwila na relaks, skupienie czy czas dla siebie. Rozmówcy zauważyli również jak ważne jest czytanie dzieciom.

Ich zdaniem bardzo pomaga to w poznawaniu otaczającego nas świata w sposób lepiej zrozumiały dla najmłodszych właśnie przez literaturę – bajki, baśnie, które obrazują świat.

Bajki, czytane często naszym najmłodszym, to bajki terapeutyczne, ale nasi Mieszkańcy nie zapominają również o swoich ulubionych, klasycznych pozycjach literackich jak: ,, Ania z Zielonego wzgórza”, ,,Baśnie Braci Grimm” i wiele innych.

Zachęcamy do wspólnego czytania z naszymi najmłodszymi. Dzięki temu możemy rozbudzić w nich ciekawość świata, rozwinąć wyobraźnię, poprawić pamięć, zachęcić do uczestnictwa w życiu społecznym.

#czytamywspólnie
#rozwijamypamięć