787 682 912 fdr@ciosl.pl

#DOSLGrabówka

Ekologia w obecnych czasach to jeden z najistotniejszych tematów, jakim obecnie zajmuje się cały świat. W jej ramach szukamy rozwiązań, które będą tworzyć harmonię pomiędzy człowiekiem, a naturą. To my sami możemy współgrać z naturą rozpoczynając od naszych domów.
Kuchnia to serce naszego domu. Tu możemy wprowadzić istotne zmiany, które odciążą środowisko naturalne.
Co możemy zrobić? Zacznijmy od przechowywania żywności. Zamiast w plastikowych pojemnikach przechowujmy w ją w szklanych naczyniach, które będą również stanowić element ozdobny naszej kuchni.
Folia spożywcza jest chyba używana w każdym domu. Możemy ja wymienić na bardziej przyjazny środowisku produkt, jakim są okłady z wosku pszczelego – alternatywa foli spożywczej.
Popularne do niedawna ,,reklamówki” to niezwykle szkodliwe odpady. Możemy je wyeliminować, zabierając ze sobą do sklepu siatki wielokrotnego użytku. Można je wykonać samodzielnie np. z bluzki, której już nie używamy, dając jej ,,drugie życie”. Zamiast pakować owoce w plastikowe torebki zabierzcie ze sobą siatki wielokrotnego użytku. Również możecie wykonać je sami, tak jak nasza Mieszkanka – link poniżej.
.https://www.facebook.com/2178483172202250/videos/1191006544565366
Ręczniki papierowe możemy zastąpić – szmatkami lnianymi lub z mikrofibry. Są wielokrotnego użytku.
Teraz kilka przykładów, jak wykorzystać odpad spożywczy.
Kawa tak lubiana w wielu domach! Możemy wykorzystać ja ponownie np. jako peeling do ciała:
Pozostaw zmieloną kawę do wyschnięcia. Dodaj olej kokosowy (około jednej łyżki oleju na jedną garść mielonych składników) i peeling gotowy.
Fusy po kawie to również doskonały nawóz dla roślin.
Skórka z bananów to świetny nawóz pod storczyki – wystarczy zagotować skórki z bananów następnie ostudzić i tym wywarem podlewać kwiaty.

Ekologia to bardzo obszerny temat i tak naprawdę to od nas zależny czy chcemy coś zmienić dla siebie i natury. Zachęcamy do bycia eko.
#ekologia