787 682 912 fdr@ciosl.pl

#DOSLGrabówka

Wraz z rozwojem cywilizacji wiedza dotycząca ekologii staje się coraz bardziej powszechna. Dotyczy to również produktów wykorzystywanych w codziennym życiu. Wszechobecna chemia stosowana jest nie tylko w rolnictwie, ale i w domowych porządkach. Idealnym przykładem stosowania tego typu środków w gospodarstwach domowych są różnego rodzaju preparaty pomagające w zachowaniu czystości i świeżości w naszych
domach. Nasi przodkowie używali środków naturalnych, które są bezpieczne dla nas i środowiska, a dom i tak lśnił czystością. Oto kilka z nich.

Chcesz mieć lśniące buty bez użycia pasty? Zastosuj skórkę od banana,która znakomicie je wypastuje.

Czy wiesz, że soda spożywcza to doskonały środek czyszczący i zarazem preparat odkażający? Możesz go stosować zarówno jako odplamiacz ale i jako pochłaniacz zapachów.

Przepis na płyn czyszczący piekarnik.

1 łyżka sody oczyszczonej
1 łyżka octu
1 łyżka wody

Wszystkie składniki należy ze sobą połączyć. Następnie otrzymaną pastą pokryć zabrudzenia, które znajdują się w piekarniku. Tak przygotowaną pastę pozostawić na kilka godzin. Potem wyczyścić piekarnik szmatką zamoczoną w ciepłej wodzie.

Sodę jak i inne produkty, które często używamy w domu możemy również wykorzystać w porządkach domowych.
Kwasek cytrynowy świetnie pozbędzie się kamienia z czajnika a ocet usunie nalot z kamienia na kranach.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem:

https://dziecisawazne.pl/dom-bez-chemii-cz-1-soda-oczyszczona/?fbclid=IwAR3HsTf4URhfUEfLxqqWpIkfeI-6hdAs6OR5Kx7bz5wZ4OHBfzr4R2Zh4ho