787 682 912 fdr@ciosl.pl

#DOSLGrabówka

Balans! Czy jest możliwy do osiągnięcia❓ Czy w świecie, w którym stawiamy sobie coraz więcej wymagań jesteśmy wstanie osiągnąć równowagę ❓ Zatracając się w tym pędzie zapominamy o równowadze ,która pozwala nam na osiągnięcie sukcesu, nie tylko na jednym polu. Bardzo często skupiamy się tylko na jednej rzeczy rezygnując z pozostałych dóbr.

Możemy to sprawdzić za pomocą złotego środka, który współcześnie nazywamy life-work balance. Na czym to polega⁉

Najprościej możemy sobie to zobrazować za pomocą koła dzieląc je na 4 równe części:
✔ Praca
✔ Ty ( hobby)
✔ Rodzina i przyjaciele
✔ Związek.

Praca 💼– tu chyba najczęściej się zatracamy, poświęcając jej najwięcej uwagi jednocześnie gubiąc balans, który powinniśmy osiągnąć. Wówczas zabieramy sobie przestrzeń, czas, jaki powinniśmy poświęcić równowadze w pozostałych aspektach życia. Ponieważ czas, który poświęcimy tylko na pracę zabierze nam przestrzeń w innych aspektów takich jak: spotkanie z przyjaciółmi, rozwinięcie swojej pasji czy tworzenie i pielęgnacja związku. W momencie kiedy utracimy pracę w naszym życiu pozostanie pustka, którą będzie ciężko wypełnić. Ponieważ pozostałe sfery naszego życia będą zbyt słabo rozwinięte, aby zapełnić pustkę po utracie pracy.

Hobby – równie ważna cześć naszego życia, która poza pracą pozwoli nam na oderwanie się i naładowanie pozytywnej energii. dzięki której mamy motywację do dalszego działania.

Związek❤ – jeden z elementów zachowania równowagi psychicznej – większość z nas aby osiągnąć szczęście chce kochać i czuć się kochanym. I na koniec przyjaciele👫, którzy działają niejednokrotnie jak grupa wsparcia, kiedy w naszym życiu dzieje się coś złego. Jeżeli potrafimy to wszystko zbalansować osiągniemy równowagę w tych wszystkich aspektach życia.

Mamy wówczas silę do działań i pracy nad samym sobą. Wyznaczamy sobie nowe cele i szybciej je osiągamy.

Więcej o tym zagadnieniu przeczytacie:
https://ewabrzozowskacoach.pl/jak-osiagnac-zyciowy-balans/