787 682 912 fdr@ciosl.pl

#DOSLDźbów

Świeże kwiaty są piękne i pięknie pachną ale cieszą nasze oko bardzo krótko. Dlatego dziś w ramach prac manualnych z DOSL Dźbów przygotowaliśmy dla Was instruktaż zrobienia własnego ,,FLOWER BOX’A” ze sztucznych kwiatów.

,,FLOWER BOX”- to nic innego jak dekoracyjne pudełko z pięknie ułożonym bukietem kwiatów.

W dzisiejszych czasach sztuczne kwiaty są bardzo ładne i wykonane z dobrej jakości tworzywa. Można się pomylić czy to na pewno są sztuczne kwiaty. Dbanie o nie jest bardzo proste, wystarczy co jakiś czas zamoczyć je w letniej wodzie z mydłem, a następnie osuszyć.

Do wykonania takiej ozdoby potrzebujemy:

  • gąbkę florystyczną,
  • sztuczne kwiaty,
  • sztuczne zielone gałązki,
  • pudełko dekoracyjne,
  • nóż.

Sposób wykonania:

Na początku gąbkę florystyczną dopasowujemy do pudełka i odcinamy nożem niepotrzebną gąbkę. Możemy podkleić ją delikatnie od spodu, aby nie wypadała.

Gdy gąbkę florystyczną mamy już umieszczoną w pudełku czas na kwiaty. Wbijamy je pojedynczo sprawdzając ich długość, jeśli kwiaty są za wysokie obcinamy łodygę.

Teraz liczymy na Waszą wyobraźnię! Układamy bukiet, dbając o ładną kompozycję.

Gdy wszystkie kwiaty zostaną włożone do gąbki, wolne przestrzenie wypełniamy zielonymi gałązkami, aby nasza kompozycja była dopełniona.

,,Flower box” jest już gotowy !!!

Udekoruj swoje mieszkanie, lub zrób prezent komuś bliskiemu. Pamiętaj, że własnoręcznie zrobione upominki najbardziej cieszą !!!

Pochwalcie się Waszymi kwiatowymi kompozycjami w komentarzach pod postem!

Jesteśmy dla Was! tel. 572 376 632.