787 682 912 fdr@ciosl.pl

#DOSLBłeszno

Epidemia koronawirusa zmusza dużą część z Nas do pozostania w domu.Obostrzenia dotyczące np. kwarantanny, ograniczenia w przemieszczani się czy choćby nauka zdalna, są najtrudniejsze dla osób, które doświadczają przemocy domowej. W wielu rodzinach zamknięcie w czterech ścianach może bowiem nasilać negatywne emocje i prowadzić do agresji, dlatego w ramach dzisiejszych ,,Warsztatów z kompetencji cyfrowych” zachęcamy do zainstalowania dyskretnej aplikacji „Twój parasol”, która przypomina zwykłą aplikację pogodową.

*Na ikonie startowej pomarańczowo-żółty parasol i opis: bądź gotowy na zmiany pogody.
*Wystarczą jednak dwa dotknięcia ekranu, a zostaniecie przeniesieni do ukrytego trybu, przeznaczonego dla ofiar przemocy domowej lub będących jej świadkami.
*Po zainstalowaniu aplikacji, która jest dostępna bezpłatnie pod adresem www.twojparasol.com – użytkownik wprowadza e-mail zaufanej osoby – przyjaciela, sąsiada czy dzielnicowego.
*Zdjęcia czy filmy, dokumentujące przemoc, robione są z poziomu aplikacji, nie aparatu w komórce i zapisywane ,,w chmurze” oraz automatycznie wysyłane na adres e-mail wskazanej zaufanej osoby.
*Można również bezpośrednio połączyć się z policją, poszukać miejsc, gdzie można otrzymać wsparcie, czy jak założyć ,,niebieską kartę”.