787 682 912 fdr@ciosl.pl

#DOSLBłeszno

Andrzejki to wieczór wróżb, które tradycyjnie odbywają się
w nocy z 😀 29 na 30 listopada, czyli w wigilię świętego Andrzeja.

W dawnej Polsce były jedną z ważniejszych dat w kalendarzu, a wróżby w ten wyjątkowy wieczór traktowano z ogromną powagą.

Jest taki jeden wieczór w roku, który przyciąga 🎴 tajemniczością i wydaje się bardziej magiczny od pozostałych. Andrzejki to czas na wywróżenie sobie 🃏 przyszłości.

Dziś proponujemy kilka wróżby dla całej Rodziny:

🌒 Wróżenie z fusów – można użyć tych z herbaty lub
z kawy. W tym celu należy wypić ☕ filiżankę kawy lub ☕ herbaty, zostawiając na dnie tyle płynu, by fusy mogły spaść na spodek. Następnie sprawdzamy, co ułożyło się z fusów.
Co wam to przypomina?

🌒 Lanie wosku – rozgrzany wosk, tradycyjnie wylewamy do naczynia z zimną wodą, trzymając tygielek z woskiem lewą ręką przez 🗝️dziurkę od klucza. Zastygły kształt wosku wylanego na wodę rzuci cień i pokaże nam ❤️ przyszłość.

🌒 Obieranie jabłka – należy obrać lewą ręką 🍎 jabłko tak, by obierzyna była jak najdłuższa. Następnie również lewą ręką trzeba przerzucić obierkę z 🍏 jabłka przez lewe ramię za siebie. Z kształtu w jaki układała się skórka z jabłka odczytuje się pierwszą literę imienia przyszłego 😀męża czy 😀 żony.

🌒 Układanie butów – to jedna z tradycyjnych, najpopularniejszych wróżb andrzejkowych. Panny zdejmują po jednym bucie i w rzędzie ustawiają je jeden za drugim
w stronę progu. But, który znajdzie się na progu lub go przekroczy – to ,,but zwycięski”. Jego właścicielka pierwsza wyjdzie za mąż. W innej wersji tej wróżby należy rzucić 👞butem za siebie, oczywiście przez lewe ramię. Jeśli 👞 but noskiem wskazuje drzwi możemy się spodziewać szybkiego 😀 zamążpójścia.

🌒 Ciasteczka 🍪 z wróżbami – na małych karteczkach należy napisać andrzejkowe wróżby, a następnie włożyć je jako ,,nadzienie” do ciastka. To co napiszemy na kartkach, może dotyczyć wszystkiego, co wydarzy się w przyszłości
– ogranicza nas jedynie wyobraźnia.

Drodzy, Mieszkańcy – czekamy na wasze pomysły
na 🏡 wróżby andrzejkowe, a może wykorzystaliście któreś
z powyższych, napiszcie nam o tym w komentarzu.😀

Jesteśmy dla Was 📞 572-376-696.

#zostajemywkontakcie