787 682 912 fdr@ciosl.pl
#DOSLBłeszno

Dziś w “Kąciku literackim” DOSL Błeszno przedstawia ciekawe książki na wakacje!🥰 Jedna z Mieszkanek dzielnicy podzieliła się z nami tytułami ze swojej kolekcji. Są to nowości z 2020 roku!📖😊

✔️ “Osiecka. Tego o mnie nie wiecie” Beaty Biały – To książka zawierająca zbiór rozmów przyjaciół i znajomych Agnieszki Osieckiej, z których wyłania się obraz jej niezwykłej osobowości. O artystce opowiadają m.in. Olga Lipińska, Hanna Bakuła, Maryla Rodowicz, Magda Umer, Krystyna Janda, Daniel Passent i Jerzy Satanowski. Każdy z nich przedstawia inny obraz wspomnień o Agnieszce Osieckiej.

✔️ “Lot 202” Remigiusza Mroza – To opowieść, która rozpoczyna się pewnej piątkowej nocy w Nowej Hucie. Uliczne kamery monitoringu rejestrują młodego chłopaka o godzinie 2:15. Niestety przecznicę dalej nie ma go na nagraniu. Co stało się z chłopakiem? Sześć lat później śledztwo rozpoczyna podkomisarz Agnieszka Oliwa.

✔️ “Nadzieja” – To akcja charytatywna z udziałem polskich reporterów i pisarzy, w ramach której ukazała się ta książka. Warto zobaczyć, co polscy twórcy napisali o nadziei. Książka powstała spod pióra m.in.: Olgi Tokarczuk, Hanny Krall, Wiesława Myśliwskiego, Mariusza Szczygła i wielu innych.

✔️ “Muzyka sfer” Janusza Drzewuckiego. Janusz Drzewucki to krytyk literacki i poeta, który zajmuje się wnikliwą lekturą poezji takich twórców jak: Wisława Szymborska, Julia Hartwig, Czesław Miłosz, Tadeusz Różewicz, Zbigniew Herbert i innych. Książka dla miłośników poezji, jako przejmujące świadectwo lektury twórczości poetów i poetek polskich XX i XXI wieku.

✔️ “To jest wojna. Kobiety, fundamentaliści i nowe średniowiecze” Klementyny Suchanow – Autorka w swej książce dowodzi, że nic na świecie nie dzieje się przypadkiem, bez przyczyny. Natomiast kobiety w obecnym świecie stały się przedmiotem wielkiej, politycznej rozgrywki o losy świata.

✔️ “Magia polskich ziół” Patrycji Machałek – Jest to zbiór przepisów na lecznicze preparaty i naturalne kosmetyki. W książce można znaleźć przepis na m.in.: proste mikstury wzmacniające zdrowie, eliksiry poprawiające urodę oraz mieszanki pozytywnie wpływające na odporność.

Każdy może znaleźć odpowiednią książkę dla siebie!📖😊 Zapraszamy do lektury!📖😊