787 682 912 fdr@ciosl.pl

#DOSLBłeszno

Drogie Mieszkanki😀, drodzy Mieszkańcy 😀dzielnicy Błeszno! Dziś zachęcamy do wspólnego czytania. Mieszkanka dzielnicy wraz ze swoją córką uwielbiają twórczość J.R.R Tolkiena.

Dlatego i my dziś, pragniemy Wam przybliżyć pierwszą z jego książek, która mimo, iż została wydana w 1937 roku, nie traci na popularności.
❤️ „Hobbit” zalicza się do powieści fantasy. Tematem przewodnim 📕 książki jest baśniowa podróż, w jaką wyrusza nieustraszona drużyna ludzi, 🧝hobbitów, elfów, krasnoludów i innych stworów leśnych.
❤️ Tytułowy 👾Hobbit Bilbo Baggins czyli ,,istota większa od liliputa, mniejsza jednak od krasnala” to idealny👽 kompan na wyprawę ,,Tam i z powrotem”.
❤️ Wykreowany przez autora świat, wciąga już od pierwszych słów, to dzięki gawędziarskiemu stylowi prowadzenia narracji.
❤️ Podczas wyprawy bohaterowie przedzierają się przez mroczną puszczę, szybują na orłach wśród chmur, przeżywają wiele niebezpiecznych i zarazem ciekawych przygód.
❤️ Zaskakująca jest przemiana zachodząca w samym 👹 Bilbie – w czasie podróży. Spokojny domator okazuje się osobą odważną, zdolną do poświęceń i lojalną, obdarzoną licznymi talentami i zaletami.
❤️ Metamorfoza ta doskonale dowodzi, ,,że jedno wydarzenie, może zmienić całe nasze życie i ujawnić cechy, których byśmy się u siebie absolutnie nie spodziewali”.
❤️ Zapraszamy do ciekawej lektury, podzielcie się z nami opinią po przeczytaniu tej fascynującej książki. Jesteśmy ciekawi, czy Wam również podoba się świat 🐲fantasy.