787 682 912 fdr@ciosl.pl

#DOSLBłeszno.

Wakacje to dobry moment, aby zadbać o swoją formę fizyczną! Jak wiadomo w zdrowym ciele, zdrowy duch! Ćwiczenia fizyczne pozytywnie wpływają nie tylko na kondycję, ale również na stan ducha!😀 Dziś w DOSL Błeszno w ramach cyklu zajęć pod nazwą: “W zdrowym ciele zdrowy duch” przedstawiamy ćwiczenia z piłką gimnastyczną! 😀 Takie ćwiczenia wykonywać można zarówno w zaciszu domowym, jak i na świeżym powietrzu!😀

Co będzie potrzebne:

  • piłka gimnastyczna;
  • swobodny strój;
  • karimata/ mata do ćwiczeń.

A oto propozycja kilku prostych ćwiczeń:

Ćwiczenie nr 1. Siadamy na piłce gimnastycznej i unosimy nogę do góry, przemiennie raz jedną, raz drugą.

Ćwiczenie nr 2. Kładziemy się na piłce, opierając się o nią stabilnie biodrami. Wykonujemy brzuszki, balansując cały czas na piłce.

Ćwiczenie nr 3. Znów kładziemy się na piłce, tym razem opierając o nią uda, ręce trzymamy na podłodze. W tej pozycji wykonujemy pompki.

Ćwiczenie nr 4. Rozkładamy matę do ćwiczeń, kładziemy się na niej na plecach a stopy opieramy o piłkę. W tej pozycji unosimy biodra i opuszczamy, powtarzając ćwiczenie kilkakrotnie.

Ćwiczenie nr 5. Stopy opieramy o podłogę a przedramiona opieramy na piłce, tworząc tzw. ,,taczkę”. Unosimy biodra i opuszczamy w dół, powtarzając czynność kilkakrotnie.

Ćwiczenie na 6. Kładziemy się przodem na piłce i unosimy jednocześnie lewą rękę i prawą nogę, a potem wykonujemy zmianę i podnosimy prawą rękę i lewą nogę.

Zapraszamy do zapoznania się z grafiką przedstawiającą ćwiczenia! 😀