787 682 912 fdr@ciosl.pl

#DOSLBłeszno

Dziś w DOSL Błeszno w ramach cyklu polecamy naszym Mieszkankom i Mieszkańcom:
📖artykuł ,,Dogoterapia – metoda wspomagająca rehabilitację medyczną” autorstwa Wandy Stryła, Mariana Majchrzyckiego, Magdaleny Łańczak – Trzaskowskiej, Agnieszki Janickiej z Katedry i Kliniki Rehabilitacji Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.🐕Polskie Towarzystwo Kynoterapii terapię z udziałem psa określa w następujący sposób: „Kynoterapia jest to metoda wzmacniająca efektywność rehabilitacji,w której motywatorem jest odpowiednio wyselekcjonowany i wyszkolony pies ”

🐕Dogoterapia zyskuje coraz większe uznanie – pies jako terapeuta sprawdza się świetnie, kocha nas bezwarunkowo, niczego nie oczekuje, nie ocenia.

🐕Przyjemność przebywania i zabawy ze zwierzęciem powoduje wzrost endorfin i redukcje stresu.

🐕Lekarze radzą pacjentom po zawale czy wylewie, by wzięli do domu psa – dogoterapia przyniesie lepsze efekty niż tabletki.

🐕Osobom załamanym i będącym w depresji pies pozwala zachować kontakt ze światem, a dzięki temu szybciej wrócić do zdrowia.

🐕 Polecamy artykuł, który pogłębi wiedzę na temat nowatorskich terapii w rehabilitacji medycznej.

http://www.wydawnictwo.ump.edu.pl/uploads/2013/978-83-7597-226-9.pdf?fbclid=IwAR2caWhXATUbZzSMy3oxM88pU_2vlEeALLMlVAOym1knCqCKC6BBNYw6nZU#page=106

Pamiętajcie, jesteśmy do Waszej dyspozycji.

📱 572 376 696 😀