787 682 912 fdr@ciosl.pl

Wolontariuszki działające w Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam” spożytkowały swój czas i fachowe umiejętności strzygąc podopieczne i podopiecznych ośrodka wsparcia, mieszczącego się przy ul. Krakowskiej 34. Oprócz tak wyczekiwanej usługi fryzjerskiej nie zabrakło tego najważniejszego – bezpośredniego kontaktu, serdecznej rozmowy.

Ośrodek wsparcia jest miejscem, gdzie fachową pomoc i wsparcie otrzymują osoby starsze, samotne, którym stan zdrowia nie pozwala na samodzielne przebywanie w domu, pielęgnację i rehabilitację. W miarę możliwości i stanu zdrowia każdego z nich uczestniczą w zajęciach integracyjnych, fizjoterapeutycznych, filmowych i pielęgnacyjnych. Dla naturalnego ich komfortu wolontariuszki, które na co dzień kształcą się w zawodzie fryzjera, zadbały o fryzury pan i panów. Z zachowaniem środków ochrony osobistej salon fryzjerski zagościł w Ośrodku, gdzie został przyjęty z ogromną radością.

Działania wolontarystyczne realizowane są w zakresie projektu „Stare Miasto – Nowe Życie”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, a działania ośrodka wsparcia w ramach zadania publicznego współfinansowanego ze środków Gminy Miasta Częstochowy.