787 682 912 fdr@ciosl.pl

#DOSLPółnoc
💡 Kolejne zajęcia z trenerem zarządzania własnymi środkami finansowymi już za nami.

💡 Na ostatnich zajęciach uczestnicy starali odpowiedzieć się na pytanie czy prowadzenie budżetu domowego jest potrzebne?

✔️ W prowadzeniu budżetu domowego najważniejsza jest systematyczność to jeden z głównych wniosków do jakich doszli uczestnicy zajęć.
✔️ Dzięki takim działaniom mamy możliwość dokładnego zaplanowania przyszłości finansowej. Wiemy na co wydajemy ,ile i gdzie nasze finanse się rozchodzą.
✔️ Dzięki temu mamy rozeznanie dotyczące przychodów i wydatków w określonym czasie w ciągu bieżącego roku.
✔️ Taki domowy budżet-plan daje możliwość kontrolowania wydatków. Możemy zastanowić się z czego w przyszłym miesiącu możemy zrezygnować a co jest konieczne i niezbędne do funkcjonowania w codziennym życiu.

💡 Uczestnicy podzielili miesięczne wydatki na te:
✔️ stałe – takie jak np czynsz ,
✔️ konieczne – takie jak np. jedzenie
✔️ regulowane – takie jak np. zakup nowych butów
✔️ inne – takie jak np. wyjście do kina.

💡 Kolejnym punktem zajęć było wyznaczenie sobie konkretnego celu. W głównej mierze były to oszczędności, które zostaną przeznaczone na potrzeby uczestników i ich rodzin w najbliższej przyszłości takie jak np. wakacje z rodziną.
💡 Na koniec zajęć uczestnicy podsumowali swoje wydatki i przychody biorąc pod uwagę wszystkie aspekty, które były omówione na treningu zarządzania własnymi środkami finansowymi.

💡 Następne zajęcia z panią trener już w marcu.
💡 Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych udziałem do kontaktu z animatorem lokalnym DOSL Północ 📞 tel. 572-376-688
🔉 Liczba osób na zajęciach jest ograniczona!
🔉 Osoby zainteresowane prosimy o wcześniejsze zapisy!

#zostajemywkontakcie